Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya’dan Polonya’ya çıkarma

08 Aralık, 2009 | 18:18

Hasan Sipahioğlu Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan ve beraberindeki heyet Polonya’ya gitti. Heyet Polonya’da Alanya’nın tanıtımı için bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Mahmutlar beldesinde yapılması planlanan Engelsiz Engelliler Köyü için de görüşmelerde bulunacaklar.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Belediyesi`nin kardeş şehri Wodzislaw`da yapılacak olan festivale katılmak üzere bugün beraberindeki heyetle Polonya`ya gidiyor. Doğan ziyaret öncesi Polonya`da yapılacak etkinliklerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan ve iş adamları ile ALTİD ve ALTAV`dan da temsilcilerin katılacağı heyet, festivale katılımda bulunmalarının ardından Alanya`nın tanıtımı için bir dizi çalışma yapacak. Heyet Cumartesi günü ilçeye geri dönecek.

“POLONYALILAR ALANYA`YI TERCİH EDİYOR”

Polonya`dan her yıl ülkemize 400 binin üzerinde turistin geldiğini ve bunların çoğunluğunun da Alanya`yı tercih ettiklerini belirten Doğan, “Polonya Alanya için önemli bir ülke. Bu çerçevede daha da güzel tanıtımlarla turist sayısını arttırmayı amaçladık. Orada değişik kentlerde belediye ile birlikte organize ettiğimiz tanıtım faaliyetleri yapacağız. Mahmutlar Belediyesi`nin kardeş şehri olan Jastrzebie Zdroj`da da etkinliklerimiz olacak. Fuarlardan daha etkili bir tanıtım olacağına inanıyorum” dedi.

ENGELLİLER KÖYÜ İÇİN GÖRÜŞÜLECEK

Mahmutlar beldesinde kurulması planlanan Engelsiz Engelliler köyü ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden Doğan, Polonya gezisi sırasında bu çerçevede Polonya ve Çek Cumhuriyeti`nin de katılımlarını sağlamak amacıyla toplantılar düzenleneceğini belirtti. Doğan, “Bu gezinin amacı hem Alanya`nın tanıtımını yapmak hem de engelliler köyü projesi için görüşmelerde bulunmak” dedi.

Doğan ayrıca heyete katılan iş adamlarının da Polonyalılarla Alanya`ya yatırımla ilgili görüşmelerde bulunacaklarını söyledi. Alanya Kaymakamlığ olarak tanıtıma ayrılan bir bütçe olmadığını ve Kaymakamlığın sadece organizasyon ve koordinasyonu sağladığını ifade etti.

“KOMİSYONA GELMEDİ”

Öte yandan İlçe Trafik Komisyonu Başkanı olan Kaymakam Doğan, geçtiğimiz günlerde Meclis`te görüşülen batı girişinin trafiğe açılması konusunda komisyona herhangi bir resmi başvuru bulunmadığını ve bulunulduğu takdirde komisyonun değerlendireceğini söyledi. Kaymakam Doğan Manavgat ve Alanya arasındaki minibüslerin kalitesinin arttırılması ve sayısının azaltılmasıyla ilgili her iki ilçedeki kooperatiflerin görüşmelerini sürdürdüklerini belirtti. (Alanya Haber)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Alanya Haberleri, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Kaymakamlığı, Alanya Otelleri, Alanya Polonya, Ali Çelik, ALTAV, ALTİD, ALTSO, Çek Cumhuriyeti, Engelsiz Engelliler Köyü, Hasan Sipahioğlu, Hulusi Doğan, Kerim Aydoğan, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, Mahmutlar Belediyesi, Polonya,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları