Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya’da yeni yat limanı çalışmaları sürüyor

11 Haziran, 2009 | 11:01

Alanya yeni yat limanı Antalya’nın Alanya ilçesinde, yeni yat limanı ve balıkçı barınağı yapılacağı yer konusundaki çalışmalar devam ediyor.

Proje hazırlığı çerçevesinde, Alanya ve Gazipaşa ilçeleri arasındaki 3’üncü derece arkeolojik sit alanı olan Aytap mevkiinde Bodrum Arkeoloji Müzesi’nden gelen iki dalgıç tarafından arkeolojik kalıntı tespiti için araştırma yapıldı.

400 metre genişliğindeki sahilde dalış yapan arkeolog dalgıçlar, deniz altında fotoğraf çekti. Alanya Müze Müdürlüğü yetkilileri gözetiminde dört saat süren çalışma sonunda dalgıçlar, bölgede arkeolojik kalıntıya rastlamadıklarını ve bunu fotoğraflarla belgelediklerini söyledi.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, ilçe merkezindeki mevcut balıkçı barınağının hem balıkçılara hem de tur teknelerine yeterli gelmediğini ve bu nedenle DLH ve Ulaştırma Bölge Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde araştırma içine girdiklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Kaymakamlığı, Alanya yat limanı, Alanya'ya yeni yat limanı, Bodrum Arkeoloji Müzesi, DLH, Gazipaşa, Hulusi Doğan, Sektörel Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları