Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya’da turizm paneli

24 Nisan, 2009 | 11:39

Alanya’da turizm paneli AKDENİZ Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda “Turizm” konulu bir panel düzenledi.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Basın Sözcüsü Hayriye Argun, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Faik Kaptanoğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tatlı, Araştırma Görevlisi Engin Üngüren ve İşletme Fakültesi öğrencisi Sezen Özen’in panelist olarak katıldığı panelde ilk olarak söz alan ALTİD Basın Sözcüsü Argun, Alanya turizminin tarihçesini anlattı.

Argun, “Havaalanı bugün Alanya için dezavantaj, ancak Alanya bunu avantaja dönüştürebilir. Alanya’daki tesislerin bir çoğu 15 yaşını aştı, yani yenilenme zamanı geldi. Bunun yanı sıra tesislerin bölgelerine ve özelliklerine göre sınıflandırılması ve fiyatlarının belirlenmesi gerekiyor. Bölgede uygulanan ve uygulanabilecek alternatif turizm alanlarının yanı sıra tarihi mekanlar da ön plana çıkartılmalı” dedi.

Panelde konuşan ALTAV Başkanı Kaptanoğlu ise, Alanya’da tanıtımın ALTAV’dan önce ve ALTAV’dan sonra olmak üzere ikiye ayrıldığını söyledi. ALTAV’ın 1995 yılında ALTİD ve ALTSO’nun aralarında bulunduğu kurumların işbirliği ile oluşturulduğunu anlattı. ALTAV’ın 2000 yılına kadar aktif çalışmadığını dile getiren Kaptanoğlu, 2000 yılına kadar tanıtımın ALTİD ve bireysel olarak yapıldığını aktardı. Kaptanoğlu, “Her kurumun ayrı ayrı tanıtım yapması hem tanıtımda bir kaosa hem de tanıtım için ayrılan bütçelerin ziyan olmasına neden oldu. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun göreve başlaması ile birlikte ALTAV kurumsal bir yapı kazandı. Böylelikle Alanya tanıtım alanında diğer destinasyonların özlem duyduğu bir yapıya sahip oldu. Vakfımız 2008 yılında 18 ülkede 24 fuara katıldı. Alanya’da 100 basın mensubu ağırladı, görsel ve yazılı basında olumlu haberlerin yer almasını sağladı” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi, Alanya, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Alanya'da turizm, Engin Üngüren, Ercan Tatlı, Faik Kaptanoğlu, Hasan Sipahioğlu, Hayriye Argun, Sezen Özen,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları