Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya’da Türk-Japon ilişkilerini artırma çabaları

07 Aralık, 2010 | 10:31

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Türk-Japon ilişkilerini geliştirmek amacıyla yeni çalışmalar başlattı.

Japonya’da, Ertuğrul Fırkateyni’nin 1887 yılında batmasıyla başlayan iki ülke halkları arsındaki yakınlık, Alanya’da da etkisini gösterdi. Bu amaçla, Alanya Belediyesi tarafından bir sergi açılmasına karar verildi.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan ve Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu önderliğinde bugün Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) temsilcileri, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) temsilcileri, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Temsilcileri, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) temsilcileri ve seyahat acentelerinin temsilcilerin katıldığı bir toplantı yapıldı.

Toplantıda sualtı araştırmacısı Tufan Turanlı, Ertuğrul Fırkateyni ile ilgili Japonya’nın ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde yapılan sergilerden slayt gösterisi sundu ve brifing verdi.

Türk-Japon dostluğunu geliştirecek ve kültür turizmine meraklı Japon turistleri Alanya’ya çekecek projeler hakkında görüş alışverişinin bulunulduğu toplantıda; Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Gemicilik ve Denizcilik Müzesi kurma çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Başkan Sipahioğlu, şöyle dedi:

“Alanya Kalesi ve Tersanesi’nin Dünya Kültür Mirası (UNESCO) adaylık dosyası kabul edildi. Ertuğrul Fırkateyni’nin sergisinin Alanya’da düzenlenmesiyle ilgili umutluyum. Alanyamızın kültür turizmiyle ilgili değerleri iyi duyurulabilirse, burayı kültür turizmi için bir cazibe merkezi haline getirebiliriz. Tophane Mahallesi’nde yapılan restorasyon çalışmaları ve düzenlemeler, bunların hepsi Gemicilik ve Denizcilik Müzesi’yle örtüşüyor.”

Japon turistlerin yağmurdan, kardan etkilenmediğini, deniz, kum, güneşi seven Avrupalı turistlerden farklı olarak kültür ağırlıklı turizm yaptıklarını kaydeden Başkan Sipahioğlu, “Bizim Japon turistleri Alanya’ya çekme projemizde, Ertuğrul Fırkateyni’nin sergisi önemli bir etki sağlayabilir. Bu toplantıda bunun yol haritasını belirlemek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaymakam Hulusi Doğan da Türk-Japon dostluğunu geliştirecek ve Japon turistleri Alanya’ya çekecek projeyle ilgili bir komisyon kurulmasını önerdi ve en kısa zamanda çalışmalara başlamasını istedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Alanya Haberleri, Alanya Kalesi, Alanya Türk Japon, Alanya Türk Japon İlişkileri, Ertuğrul Fırkateyni, Japon Turistler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları