Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya’da turizmi bir yıla yaymak için çalışmalar başlatılıyor

11 Ekim, 2010 | 09:50

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, turizmi 12 aya yaymak için kayak merkezi ve golf çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Alanya Gazipaşa Havaalanı’nın uluslararasına açılması için çalıştıklarını da ifade eden Çavuşoğlu, bunun için Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın destekleri olduğunu aktardı.

Kayak ve golf turizmi için çalışmaların devam ettiğini belirten Çavuşoğlu, özellikle Akdağ Kayak Merkezi ile ilgili Çevre ve Orman Bakanlığı’ndaki çalışmaların tamamlandığını belirtti. Çavuşoğlu, şöyle dedi:

“Sayın Bakanımız, kayak merkezi olarak verilmesi konusunda önemle destek veriyor. Ayrıca, Alanya bölgesinde alternatif turizm çalışması çerçevesinde Sayın Bakanımızdan golf sahalarının da tahsis edilmesi için özellikle tespit edilmesi konusunda bir çalışma yapmıştık. Hemen 10 gün geçmeden Bakanlıktaki arkadaşlarımız geldiler, tespitlerini yaptılar. 8-9 yerin tespitini yaptılar. Önümüzdeki hafta tekrar gelecekler. Gerek Alanya bölgesinde, gerekse Antalya’nın doğusunda 7 yüz metrelik ve bin metrelik yükseklikte 12 ay golf oynanacak yerleri Sayın Bakanımız çok büyük destek veriyor. Bu nedenle kendilerine bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Alanya Golf Turizmi, Alanya Kayak Turizmi, Alanya Turist, Alanya Turistler, Alanya turizm, Alanya turizmi, Antalya Alanya, Antalya Turizm,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
11 Ekim, 2010

Iklim müsait fakat alt yapi ek
siklikleri cok.Turizm icin ati
lan her adimi desteklerim.Olma
z diye bir seyi kabul etmiyor
um herseyin olur tarafi vardir
Alanyali yetkilileri KANARYA
Adalarinda bilgi sahibi olmala
rini öneririm.BASARILAR

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ekim 11th, 2010 at 19:16 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları