Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya`ya gelen Polonya heyeti ülkelerine türk turist bekliyor

24 Ekim, 2009 | 11:01

Polonya Heyeti İşadamları ve belediye başkanlarından oluşan 15 kişilik Polonya heyeti Alanya’ya geldi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan’ı ziyaret eden heyet, kentin turistik, ekonomik ve coğrafik yapısı hakkında bilgiler aldı. Sohbet havasında geçen toplantıda Aydoğan Polonyalı misafirlere ilçenin her yıl onlarca spor organizasyonuna ev sahipliği yaptığını anlattı. Spor tesisleri ve Alanya’nın Oba beldesinde yapılan 15 bin kişilik stadyum hakkında da bilgi alan heyet, ilçeden ve Türkiye’den turistleri ülkelerinde ağırlamak istediklerini aktardı. Polonya’nın Gmina Strawczyn kentinin Belediye Başkanı Tadeusz Tkaczyk, Alanya’ya hayran kaldığını söyledi. Başkanı olduğu kentte spor alanlarının, çim sahaların çok fazla olduğunu aktaran Tkaczyk, spor turizmi yaptıklarını ifade etti.

Türk kulüpleri ülkesine davet eden Tkaczyk, “Kulüpler bize gelsinler, biz de onların ülkelerine gidelim. Böylece karşılıklı spor organizasyonları düzenleyelim.Türkiye’nin turist profilini ve spora verdiği önemi çok iyi biliyoruz. Türkleri ülkemize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Polonyalıların Türkiye’den turist beklemelerinin normal olduğunu söyledi. Polonya heyetinin Alanya’yı canlı ve kalabalık görünce çok şaşırdıkları anlatan Aydoğan, Türkiye’ye gelen 397 bin Polonyalının 139 bin’inin Alanya’ya geldiğini kaydetti. Heyetin Alanya’nın denizi ve havasına hayran kaldığını ifade eden Aydoğan, “Polonyalıların sporla ilgili talepleri oldu. Alanya ile spor organizasyonları düzenlemek istiyorlar. Biz de bu konuya sıcak baktık. İlerleyen günlerde projeler hazırlamayı planlıyoruz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya Haberleri, Alanya Polonya Heyeti, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Aydoğan Polonyalı, Gmina Strawczyn, Kerim Aydoğan Haberleri, Polonya heyeti, Polonya Heyeti Alanya, Polonya Heyeti Haberleri, Polonya Heyeti Türkiye, Tadeusz Tkaczyk, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları