Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya Müzesi’nin tavus kuşlarına büyük ilgi

11 Nisan, 2013 | 16:16

Alanya Müzesi'nin tavus kuşlarına büyük ilgi Hayvanlar aleminin en süslüsü tavus kuşlarının şovları, Alanya Müzesi’ni ziyaret eden turistlerin ilgisini çekiyor.

Sergilenen göresel şölen karşısında adeta büyülenen yabancılar, o anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinelerinin deklanşörüne basmadan kendilerini alamıyor.

Alanya Müzesi onarımdan sonra yeni yüzüyle daha çok ilgi çekiyor. Yapılan tanıtım faaliyetleriyle de ziyaretçi sayısında artış olan müzede 5 tavus kuşu bulunuyor.

Müze’nin bahçesinde bulundurulan tavus kuşları göz kamaştırıcı renkleriyle gören turistlere hayran bıraktırıyor. Tavus kuşlarını gören turistlerde etrafına toplanarak bol bol fotoğraf ve görüntü alıyor.

Turistlerin hayranlık seslerini duyan ve etrafında toplanan turistleri gören tavus kuşları da, kanatlarını gererek, açıp kapatarak ve kendi etrafını dönerek gösteri sunuyor. Müze Müdürü Seher Türkmen, tavus kuşlarının bahçenin doğal ortamında yaşadığını belirterek, “Herkesinde çok ilgisini çekiyor. Bu dönemlerinde böyle gösteri yapıyorlar. İnsanlardan korkmuyor, buraya uyum sağladılar.Gösteri yaptıkları dönemler oluyor. Turistlerde hem müzeyi ziyaret etmiş oluyorlar, hem de tavus kuşlarını da görmüş oluyorlar.” dedi.

Tavus kuşları kendini beğendiriyor

Hemen hemen her hayvan türünde olduğu gibi tavus kuşlarında da erkekler, dişilere kendilerini beğendirmek amacıyla kuyruklarıyla bir nevi güzellik resitali sergiliyor.

Veteriner hekim Koray Gülsoy, tavus kuşlarının yeşilin tüm tonları, arada başka renklerin karışımları ile süslenmiş kuyruklar, dişileri kendilerine aşık etmek amacıyla kullandığını belirtiyor. Müzede bulunan erkek tavus kuşları, kuyruklarıyla yaptıkları şovlarıyla da, müzeyi ziyarete gelen turistlere doğal ve güzel bir gösteri sunduğuna dikkat çekti.

Gülsoy, “Turistler gördükleri bu manzarayla, tavus kuşlarının etrafına toplandıklarında, kendilerinin güzelliklerini göstermek için daha da çok çaba harcıyorlar.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Alanya Müzesi, Alanya Müzesi tavus kuşları, Alanya turizm, Alanya turizmi, Seher Türkmen, tavus kuşları, tavus kuşu, Turizm Haberleri, Yurtiçi Oteller,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları