Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya Gazipaşa Havaalanı ‘na ilk uçuş gerçekleşti

28 Nisan, 2011 | 14:30

Alanya Gazipaşa Havaalanı ‘na ilk uçuş gerçekleşti

Alanya Gazipaşa Havalanı’na ilk uçuş dün gerçekleşti. Antalya Alanya Havaalanı’na saat dün 20.30‘da uluslararası ilk uçak iniş yaptı.

Dün saat 20:30′ da Hollanda Kraliyet Havayolları’na ait uçakla beraberinde getirdiği 149 yolcu Alanya Gazipaşa Hava Limanı’na iniş yaptı. Havaalanında yolcular halk oyunları gösterisi, çiceklerle karşılandı. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Gazipaşa Hava Limanı ‘nda yolcuları karşılayarak yöresel ikramlarda bulundu.

Gazipaşa Havaalanı’ na 27 Nisan tarihinde ilk kez inecek olan uçak için günler öncesinden hazırlıklar başlamıştı. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, 3 gündür kentte bulunan tur operatörü Neckermann büro elemanlarıyla 132 Hollandalı gazeteci ile birlikte Alanya Gazipaşa Havaalanı ‘na ilk uluslararası uçağı karşılamaya gitti.

Alanya Hava Limanında ilk uçak böyle karşılandı

Alanya Havaalanı  ‘na 27 Nisan 2011′ da Hollanda Kraliyet Havayolları’ na ait uçak 149 yolcusu ile adeta bayram havasında karşılandılar. Turistler ise gördükleri bu ilgi karşısında şaşkınlıklarını,  mutluluklarını gizleyemediler.

Alanya Gazipaşa Havaalanı ‘na inen uçaktan sonra açıklama yapan Başkan Sipahioğlu, “Demek ki sadece küçük uçaklar inmiyormuş. İnen bu uçak öyle küçük falan değil. 149 yolcu alan bir uçak. Çalışanıyla birlikte 168 kişilik olan bir uçak. Hiç bir riskin olmadığını gördük. İlk olduğu için misafirlerimizi bayram havasında karşıladık. Bu Alanya turizmi açısından çok önemli. Ben öyle inanıyorum ki bunun devamı daha güçlü bir şekilde gelecektir. Alanya turizm açısından da daha çok güçlenecektir.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Alanya Belediye Başkanı, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya Gazipaşa Hava Limanı, Alanya Gazipaşa Havaalanı, Alanya Gazipaşa Havalanına ilk uçuş, Alanya Hava Limanı, Alanya Hava Limanında ilk uçak, Alanya Havaalanı, Alanya turizmi, Gazipaşa Hava Limanı, Gazipaşa Havaalanı, Gazipaşa Havaalanı 27 Nisan, Hasan Sipahioğlu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları