Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya doğa, tarih, kültür kitabı tanıtıldı

05 Ocak, 2011 | 11:13

Harita Mühendisi Sinan Seydioğulları’nın araştırmalarının derlendiği, basımı Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından yapılan ‘Alanya Kitabı’ ile ‘Alanya’nın Yayla ve Kale Haritası’ kitabı tanıtıldı.

Uzun yıllar ve uğraşlar sonrası derlediği bilgileri bir kitapta toplamanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Harita Mühendisi Sinan Seydioğulları, Alanya’nın kıyı ve yaylalarında yaptığı kültürel ve tarihi araştırmaları kitap haline getirme hayaline, ALTSO’nun desteği ile ulaştığını söyledi.
Seydioğulları, Alanya’nın yayla ve kale yaşamı ile bu bölgelerin tarihi, kültürü konusunda bugüne kadar hazırlanan en kapsamlı kitabın basıldığını belirtti. Seydioğulları, “Alanya Yayla ve Kale Haritası ile şehirde büyük bir eksikliğin giderildiğini düşünüyorum. Bu haritalar turizmcilere de önemli katkı sağlayacaktır. Desteği nedeniyle ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan ile yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.” dedi.

ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan ise turizmde çeşitli alternatifler arasında yayla turizminin de bulunduğunu belirtti. Kitabın 25 TL’den satılacağını belirten Aydoğan, bunun nedeninin bir gelir elde etmek değil, yeni oluşturulan kaynak ile daha fazla baskı yapılarak geniş kitlelere kitabın ulaşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Söz konusu kitabın öncelikle İngilizce ve Rusça dillerinde baskısının yapılacağını belirten ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, bunun için sponsor bir firma arayışında olduklarını kaydetti.
Aydoğan, “Bu kaynak kitap ile Alanya’nın geleceğe taşıyacağı çok önemli bilgileri saklama imkanı bulduğumuzu düşünüyorum. Alanya’nın saklı kalmış tüm kültürel, tarihi ve doğal kaynaklarını bu kitapta bulmak mümkün. Bu manada herkesin evinde bu kitaptan bulundurması gerektiğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

Alanya’yı tarihi, kültürü ve doğasıyla en kapsamlı biçimde anlatan kitabın tanıtım toplantısına ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Meclis Başkanı Mustafa Tuna, yönetim kurulu üyeleri, Harita Mühendisi Sinan Seydioğulları ve kitabın baskı grafik işlerini yapan Nika Grafik Tasarım Yetkilisi Asude Güven ve ALTSO yönetim kurulu üyeleri katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya doğa, Alanya Kültür, Alanya tatil, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, kültür kitabı, Mustafa Tuna, tarih,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları