Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya Araplaşmanın Eşiğinde

12 Eylül, 2017 | 09:26

Alanya Araplar

Emlakçı Durmuş Özgen, “Avrupalılar evini çok ucuza satıp kaçıyor, onların yerini Araplar dolduruyor. Alanya’nın Araplaşmaması için Avrupalıyı yeniden kazanmalıyız” dedi

Alanya’nın en büyük emlak firmalarından olan Özgen Emlak sahibi ve Trust Emlak Danışmanı Durmuş Özgen, Avrupalıların Alanya’yı terk etmesi nedeniyle oluşan boşluğun Araplar ve Ortadoğu ülkelerinden gelen insanlar tarafından doldurulduğunu söyledi. “Türkiye artık yaşanabilir olmaktan çıktı” diyen Almanlar, Hollandalılar ve İskandinavların geçmişte 180-200 bin Euro’ya satın aldıkları daireleri bugün 45-50 bin Euro’ya satıp Alanya’dan kaçtığını savunan Özgen, “Bu evleri Araplar 55 bin Euro’ya hemen alıp yerleşiyor” dedi.

Alanya Tapu Müdürlüğü’nde son aylarda yapılan işlemlerde 10 dairenin 8’inin Iraklılara, 3’ünün Türkmen veya Araplara, geri kalanının da Afganistan ve Pakistanlılara satıldığını üzülerek gördüklerini belirten Özgen, “Bizdeki eksiklik şu. Alanya kendi ölçeğinde farklı bir cumhuriyet gibi. Türkiye’nin tamamı gibi değiliz. Alanya’da suç oranlarının neredeyse sıfır, insanlarının modern olduğunu Avrupa’ya gidip anlatmalıyız. Avrupalı Alanya’ya gelince çok şaşırıyor, ‘Burası Avrupa’dan daha Avrupa’ diyor. Önce imajımızı düzeltmeliyiz” diye konuştu.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Araplar,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları