Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alanya Araplaşmanın Eşiğinde

12 Eylül, 2017 | 09:26

Alanya Araplar

Emlakçı Durmuş Özgen, “Avrupalılar evini çok ucuza satıp kaçıyor, onların yerini Araplar dolduruyor. Alanya’nın Araplaşmaması için Avrupalıyı yeniden kazanmalıyız” dedi

Alanya’nın en büyük emlak firmalarından olan Özgen Emlak sahibi ve Trust Emlak Danışmanı Durmuş Özgen, Avrupalıların Alanya’yı terk etmesi nedeniyle oluşan boşluğun Araplar ve Ortadoğu ülkelerinden gelen insanlar tarafından doldurulduğunu söyledi. “Türkiye artık yaşanabilir olmaktan çıktı” diyen Almanlar, Hollandalılar ve İskandinavların geçmişte 180-200 bin Euro’ya satın aldıkları daireleri bugün 45-50 bin Euro’ya satıp Alanya’dan kaçtığını savunan Özgen, “Bu evleri Araplar 55 bin Euro’ya hemen alıp yerleşiyor” dedi.

Alanya Tapu Müdürlüğü’nde son aylarda yapılan işlemlerde 10 dairenin 8’inin Iraklılara, 3’ünün Türkmen veya Araplara, geri kalanının da Afganistan ve Pakistanlılara satıldığını üzülerek gördüklerini belirten Özgen, “Bizdeki eksiklik şu. Alanya kendi ölçeğinde farklı bir cumhuriyet gibi. Türkiye’nin tamamı gibi değiliz. Alanya’da suç oranlarının neredeyse sıfır, insanlarının modern olduğunu Avrupa’ya gidip anlatmalıyız. Avrupalı Alanya’ya gelince çok şaşırıyor, ‘Burası Avrupa’dan daha Avrupa’ diyor. Önce imajımızı düzeltmeliyiz” diye konuştu.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Araplar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları