Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akyaka Halk Plajı’na uluslararası mavi bayrak takıldı

30 Mayıs, 2013 | 15:10

Akyaka Halk Plajı'na uluslararası mavi bayrak takıldı Ula İlçesine bağlı Akyaka beldesinde bulunan halk plajına uluslararası mavi bayrak takıldı.

Akyaka Halk Plajı’na Türkiye Çevre Vakfı tarafından 2013 sezonunda Uluslararası Mavi Bayrak ödülü verildi.

Halk plajında düzenlenen törende beldeye gönderilen mavi bayrak Akyayaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğreniciler ile beldede tatillerini geçiren ziyaretçiler tarafından göndere çekildi. Törende öğrenciler tarafından da çeşitli gösteriler sunularak mavi bayrağın bölge için önemi anlatıldı.

Akyaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, yaptığı açıklamada, beldelerinde bulunan halk plajının 2008 yılından bu yana mavi bayrak sahibi olduğunu söyledi. Amaçlarının gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak olduğunu belirten Çalca, “Beldemizde halk plajı olarak adlandırılan 5 noktada Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan tahlillerde denizin girilebir olduğu ve uluslararası standartlarda olduğu tescil edildi. Aynı zamanda yıl içerisinde düzenli olarak beldede yaşayan vatandaşlarımız ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğrencileri tarafından azmakta ve sahillerimizde, deniz dibinde temizlik çalışması yapıyoruz” dedi

Akyaka beldesinin Muğla’nın ön bahçesi konumunda Bodrum ve Marmaris’e göre farklı bir coğrafya ve mimari kimliğe sahip bir bölge olduğuna işaret eden Çalca “Südrürülebilir bir anlayışla insan ve doğa ilişkisini kurmak için 2004 yılından bu yana beldemizde yaşayanlar ile birlikte çeşitli çalışmalar yürüttük. Mavi Bayrak süreci halkımızda herkes tarafından sahiplenen bir olgu haline geldi. Bu konuda duyarlı bir yurttaş bilincine ulaştık. Bundan sonraki süreçte Akyaka Beldesi’nde bulunan çınar ve rüzgar sörfü uçurtma alanlarının bulunduğu plajlarda mavi bayrak kazanmak için alt yapı çalışmalarına başladık” diye konuştu.

Çalca, amaçlarının 2014 yılında beldelerinde 3 mavi bayrağa sahip olarak, beldeye gelen ziyaretçilerin sağlıklı bir çevrede denize girmesini sağlamak olduğunu dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Çalca, Akyaka, Akyaka Halk Plajı, Akyaka Halk Plajı Mavi Bayrak, Akyayaka Belediye Başkanı, Akyayaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, Halk Plajı, Mavi Bayrak, Türkiye Çevre Vakfı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları