Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akut Kar Sporları Erzurum’da kürsü kapattı

23 Aralık, 2015 | 08:12

Akut Kar Sporları Erzurum Türkiye Kayak Federasyonu K1 U18 ve üst yaş kategorilerinde 1. Etap yarışmaları, 14-15 Aralık 2015 tarihlerinde Erzurum’da gerçekleştirildi.

Akut Spor Kulübü’nden 10 sporcunun katıldığı ve her gün çift inişin yapıldığı slalom disiplininde, 2 gün boyunca sporcular arasında kıyasıya yarışlar gerçekleşti.

Akut kayakçıları, 14 Aralık’ta yapılan ilk yarışta 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz, 15 Aralık’ta yapılan ikinci yarışda ise 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak, toplamda 7 madalya ile sıralamada en üst sırada yer aldılar. U18 kategorisinde Akut adına yarışan kadın sporcular, her iki günde de ilk üç dereceyi alarak kürsüyü kapatmış oldular.

1. Etap yarışlarının yapıldığı 15 Aralık öğleden sonra yapılan milli takım seçmeleri yarışlarında ise kural bozulmadı, Akut sporcuları, milli takıma en fazla sporcu sayısı ile katılmış oldular. Özlem Çarıkçıoğlu, Ayşe Durlu, Selin Açıkgöz, Pelin Tamer ve Selin Spencer Çiloğlu, FIS Palandöken ve FIS Sarıkamış kupalarında Türkiye’yi temsil edecek olan 6 kişilik kadın milli takım kadrosuna girdiler. 6 kadın kayakçı, en iyi FIS puanına ulaşan sporcu, Türkiye’yi YOG’da, Gençlik Olimpiyat Oyunları’ında temsil edecek.

2015-2016 sezonuna hızlı bir şekilde giren Akut Kar Sporları takımından K1 ligi U18 ve üst yaş kategorisinde yarışmalarda dereceye giren ve madalya alan sporcular şu şekilde;

K1 Ligi 1.Gün

Altın – Ayşe Durlu – U 18 Kadınlar
Gümüş – Selin Açıkgöz – U 18 Kadınlar
Bronz – Lara Pelin Tamer – U18 Kadınlar

K1 Ligi 2.Gün

Altın – Ayşe Durlu- U 18 Kadınlar
Altın – Özlem Çarıkçıoğlu – U21 Kadınlar
Gümüş– Selin Açıkgöz – U18 Kadınlar
Bronz – Lara Pelin Tamer – U18 Kadınlar

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akut Kar Sporları, Akut kayak, Akut kayakçıları, Akut Spor Kulübü, Erzurum, Erzurum Sway Hotels, Kayak Federasyonu, Palandöken, Palandöken erzurum, Palandöken Kayak, Sway Hotels, Türkiye Kayak Federasyonu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları