Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akseki’de köy turizmi gelişiyor

16 Ocak, 2010 | 14:05

Akseki’nin Sarıhacılar köyü muhtarı Mahmut Karahan, geçen yıl Sarıhacılar köyünü 4 bin 500’ü yabancı 7 bin 500 turistin ziyaret ettiğini belirtti.

Akseki’de köy turizmi gelişiyor Muhtar Mahmut Karahan, yaptığı açıklamada, 700 yıllık geçmişi olan köyde, aslına uygun olarak restore edilen özgün Osmanlı mimarisi evlerin, 350 yıllık caminin ve tarihi ipek yolunun yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Köyü yerli turistlerin yanı sıra en çok Hollanda, Norveç, Fransa, Belçika, Danimarka ve Almanya’dan gelen turistlerin ziyaret ettiğine işaret eden Karahan, “Geçen yıl köyümüzü 4 bin 500’ü yabancı, 7 bin 500 turist ziyaret etti. Turistler 350 yıllık camiyle tarihi düğmeli evleri gezip, ipek yolunda geziye çıkıyorlar” dedi.

Köyün turizm potansiyelinin her yıl daha da arttığına işaret eden Karahan, tarihi caminin minaresinin restorasyonunun tamamlandığını, önümüzdeki günlerde çatısının restorasyonuna başlanacağını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akseki Sarıhacılar köyü muhtarı Mahmut Karahan, Akseki Antalya, Akseki Köy Turizmi, Akseki Turizm, Alanya Akseki, Belçika, Danimark, Fransa, Hollanda, Muhtar Mahmut Karahan, Norveç,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları