Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akseki’de köy turizmi gelişiyor

16 Ocak, 2010 | 14:05

Akseki’nin Sarıhacılar köyü muhtarı Mahmut Karahan, geçen yıl Sarıhacılar köyünü 4 bin 500’ü yabancı 7 bin 500 turistin ziyaret ettiğini belirtti.

Akseki’de köy turizmi gelişiyor Muhtar Mahmut Karahan, yaptığı açıklamada, 700 yıllık geçmişi olan köyde, aslına uygun olarak restore edilen özgün Osmanlı mimarisi evlerin, 350 yıllık caminin ve tarihi ipek yolunun yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Köyü yerli turistlerin yanı sıra en çok Hollanda, Norveç, Fransa, Belçika, Danimarka ve Almanya’dan gelen turistlerin ziyaret ettiğine işaret eden Karahan, “Geçen yıl köyümüzü 4 bin 500’ü yabancı, 7 bin 500 turist ziyaret etti. Turistler 350 yıllık camiyle tarihi düğmeli evleri gezip, ipek yolunda geziye çıkıyorlar” dedi.

Köyün turizm potansiyelinin her yıl daha da arttığına işaret eden Karahan, tarihi caminin minaresinin restorasyonunun tamamlandığını, önümüzdeki günlerde çatısının restorasyonuna başlanacağını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akseki Sarıhacılar köyü muhtarı Mahmut Karahan, Akseki Antalya, Akseki Köy Turizmi, Akseki Turizm, Alanya Akseki, Belçika, Danimark, Fransa, Hollanda, Muhtar Mahmut Karahan, Norveç,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları