Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akdeniz Köyü Müzesi ‘Alashia Terra Cotta’ Sanat Topluluğunca Açıldı

09 Haziran, 2017 | 12:30
Akdeniz Koyu Açık Hava Müzesi

Akdeniz Köyü Açık Hava Müzesi

 

Sanatçı Ayhatun Ateşin Projesi, Akdeniz Köyü Açık Hava Müzesi Alashia Terra Cotta Sanat Topluluğu Tarafından Açıldı

Akdeniz köyünde gerçekleştirilen etkinlikle yapılan tanıtım gecesi, Uluslararası Akdeniz Pişmiş Toprak Sempozyumları çerçevesinde hazırlayan ‘Alashia Yeniden Doğuyor’ isimli kısa tanıtım filminin gösterimiyle başladı.

Gecede daha sonra söz alan sanatçı Ayhatun Ateşin, ülkemizdeki değerlerin birer birer yok olduğuna işaret ederek, uluslararası, farklı kültürlerden sanatçılarla çamura hayat vererek, ülkemizde yeniden doğuşlara yolculuk yaptıklarını anlattı.

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy da 3 yılda 5 kez düzenlenen sempozyumlarda farklı kültürlerden sanatçıların, Kıbrıs’ta Arkaik döneme ait pişmiş topraktan işlerin replicalarını yaptıklarını kaydederek, amaçlarının Akdeniz köyünü ve KKTC’yi uluslararası platformda kültür sanat yolu ile tanıtımına katkı koymak olduğunu vurguladı.

Konuşmacıların konuşmalarını bitirmesinin ardından çalışmalara katkı sağlayan, emeği olan sanatçılara ve kurumlara günün anlam ve önemi adına arkaik anı sembolü takdim edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Köyü Açık Hava Müzesi, Alashia Terra Cotta, Sanat Topluluğu, Sanatçı Ayhatun Ateşin,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları