Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akdeniz Köyü Müzesi ‘Alashia Terra Cotta’ Sanat Topluluğunca Açıldı

09 Haziran, 2017 | 12:30
Akdeniz Koyu Açık Hava Müzesi

Akdeniz Köyü Açık Hava Müzesi

 

Sanatçı Ayhatun Ateşin Projesi, Akdeniz Köyü Açık Hava Müzesi Alashia Terra Cotta Sanat Topluluğu Tarafından Açıldı

Akdeniz köyünde gerçekleştirilen etkinlikle yapılan tanıtım gecesi, Uluslararası Akdeniz Pişmiş Toprak Sempozyumları çerçevesinde hazırlayan ‘Alashia Yeniden Doğuyor’ isimli kısa tanıtım filminin gösterimiyle başladı.

Gecede daha sonra söz alan sanatçı Ayhatun Ateşin, ülkemizdeki değerlerin birer birer yok olduğuna işaret ederek, uluslararası, farklı kültürlerden sanatçılarla çamura hayat vererek, ülkemizde yeniden doğuşlara yolculuk yaptıklarını anlattı.

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy da 3 yılda 5 kez düzenlenen sempozyumlarda farklı kültürlerden sanatçıların, Kıbrıs’ta Arkaik döneme ait pişmiş topraktan işlerin replicalarını yaptıklarını kaydederek, amaçlarının Akdeniz köyünü ve KKTC’yi uluslararası platformda kültür sanat yolu ile tanıtımına katkı koymak olduğunu vurguladı.

Konuşmacıların konuşmalarını bitirmesinin ardından çalışmalara katkı sağlayan, emeği olan sanatçılara ve kurumlara günün anlam ve önemi adına arkaik anı sembolü takdim edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Köyü Açık Hava Müzesi, Alashia Terra Cotta, Sanat Topluluğu, Sanatçı Ayhatun Ateşin,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları