Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akdamar Adası’nda “Güneşli” yenilik

09 Kasım, 2009 | 12:32

Akdamar Adası Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün hazırladığı projeyle birlikte Van Gölü’ndeki Akdamar Adası ve Anıt Müzesi, güneş enerjisi sistemiyle aydınlatılacak.

2007 yılında turizm Anıt Müze olarak kazandırılan Ermeni Kilisesi ve Akdamar Adası’na daha fazla ziyaretçi gelmesini sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Kültür ve Turizm İl Müdürü Zeki Taştan, proje kapsamında, 3700 metrekarelik alana sahip Akdamar Adası’na güneş enerjisi sistemi kurulacağını belirterek sistemin 2010 yılı turizm sezonunda faaliyete geçmesiyle adanın sadece gündüzleri değil, akşamları da ziyaret edilebileceğini söyledi.

Zeki Taştan şunları söyledi:

“Van’daki tarihi değerleri güzellikler içinde paylaşmak adına Akdamar Adası’nın tamamını güneş enerjisiyle aydınlatmayı planladık. Hazırladığımız projeyle 3700 metrekarelik alana sahip adayı güneş enerjisiyle donatıp böylelikle hem Van’da en çok kullanılması gereken güneş enerjisini kullanacağız, hem de adayı akşamları ziyaretçilere açacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdamar Adası, Akdamar Adası Ermeni Kilisesi, Akdamar Adası Güneş Enerjisi, Akdamar Adası'na Güneş Enerjisi, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Haberleri, Van Akdamar Adası, Van Haberleri, Van Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Van Turizm Haberleri, Zeki Taştan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları