Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi sezona hazırlanıyor

12 Kasım, 2010 | 15:57

Ladik Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nde, kış sezonuna hazırlık için ağaçlandırma çalışmaları başlatıldı.

2005 yılında turizm bölgesi ilan edilmesinin ardından Samsun İl Özel İdaresi tarafından Ladik Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi olarak çalışmaları tamamlanan ve 15 dekarlık alanı içeren merkeze, 300 mavi ladin, 1000 sarıçam olmak üzere toplamda 1300 ağaç dikilecek.

1 ile 1 buçuk metre boylarında yaklaşık 4 metre arayla yerleştirilecek ağaçların dikim işlemlerinin bir ay içinde tamamlanması ve merkezin sezona hazır hale getirilmesi planlanıyor. Ladik ilçesi ile Akdağ arasındaki 7 kilometrelik mesafenin bulunduğunu belirten Özel İdare Yetkilileri, yolun alt yapısının geçen sene yapılan çalışmalarla tamamlandığını belirterek, “Başladığı noktanın 1400 metreye en üst noktasının da 1800 metreye ulaşan 1350 metre uzunluğundaki telesiyejin bakım onarım çalışmaları da en kısa sürede tamamlanacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından telesiyejimiz de aktif hale gelecektir.” dedi.

Merkezin sezona hazırlık çalışmaları kapsamında yapılan ağaçlandırma çalışmalarını İl Genel Meclis Üyeleri de ziyaret ederek yerinde gördü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdağ Kış Sporları, Kayak Merkezi, Kayak Sporu, Ladik Akdağ, Ladik Akdağ Kış Sporları, Özel İdare Yetkilileri, Samsun Kayak, Spor,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları