Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi sezona hazırlanıyor

12 Kasım, 2010 | 15:57

Ladik Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nde, kış sezonuna hazırlık için ağaçlandırma çalışmaları başlatıldı.

2005 yılında turizm bölgesi ilan edilmesinin ardından Samsun İl Özel İdaresi tarafından Ladik Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi olarak çalışmaları tamamlanan ve 15 dekarlık alanı içeren merkeze, 300 mavi ladin, 1000 sarıçam olmak üzere toplamda 1300 ağaç dikilecek.

1 ile 1 buçuk metre boylarında yaklaşık 4 metre arayla yerleştirilecek ağaçların dikim işlemlerinin bir ay içinde tamamlanması ve merkezin sezona hazır hale getirilmesi planlanıyor. Ladik ilçesi ile Akdağ arasındaki 7 kilometrelik mesafenin bulunduğunu belirten Özel İdare Yetkilileri, yolun alt yapısının geçen sene yapılan çalışmalarla tamamlandığını belirterek, “Başladığı noktanın 1400 metreye en üst noktasının da 1800 metreye ulaşan 1350 metre uzunluğundaki telesiyejin bakım onarım çalışmaları da en kısa sürede tamamlanacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından telesiyejimiz de aktif hale gelecektir.” dedi.

Merkezin sezona hazırlık çalışmaları kapsamında yapılan ağaçlandırma çalışmalarını İl Genel Meclis Üyeleri de ziyaret ederek yerinde gördü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdağ Kış Sporları, Kayak Merkezi, Kayak Sporu, Ladik Akdağ, Ladik Akdağ Kış Sporları, Özel İdare Yetkilileri, Samsun Kayak, Spor,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları