Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Akdağ Kayak Merkezi yamaç paraşütçülerini ağırladı

16 Ağustos, 2011 | 09:40

Samsun’a bağlı Lâdik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezi yapılacak olan yamaç paraşütü etkinlikleri ile sadece kışın değil tüm yıl boyunca hareketli olacak.

2005 yılında turizm bölgesi ilan edilmesinin ardından Samsun İl Özel İdaresi tarafından Lâdik Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi olarak faaliyet gösteren merkezde son olarak yamaç paraşütü etkinlikleri düzenlenmeye başlandı. Merkezde yapılan ilk uçuş etkinliği Samsun Sportif Havacılık Kulübü üyesi Ekrem Çavuş ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Lâdik Akdağ Yamaç Paraşütü etkinliğinde konuşma yapan Çavuş, “Rakımın bin 800 metre olduğu Akdağ bölgesi yamaç paraşütü sporu için ideal bir yer, doğal uçuş noktası, hâkim rüzgâr yönü ile kanat uçuşu ve termik uçuşun aynı anda gerçekleştirilebildiği ender mekânlardan biri.” dedi.

Bölgenin turizm açısından zengin imkânlara sahip olduğunu ifade eden Ekrem Çavuş, Akdağ’ın sabah ve akşam kanat uçuşu, öğlen ısınan havayla birlikte ise termik uçuşun yapılabildiği yamaç paraşütü sporu için mükemmel bir yer olduğunu söyledi. Yapılan etkinlik kapsamında bölgede ilk kez deneme uçuşu gerçekleştirdiklerini kaydeden Çavuş, olumlu sonuç aldıklarını, bölgenin hava sporları için elverişli olduğunu ve ilerleyen zamanlarda Akdağ’ın bu alanlarda da bir cazibe merkezi haline geleceğini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdağ Kayak Merkezi, Ekrem Çavuş, Kayak Merkezi, Kış Sporları, Lâdik Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi, Samsun Akdağ Kayak Merkezi, Samsun Sportif Havacılık Kulübü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları