Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Airbus’ın yeni uçağı A350-1000 Qatar Airways’e teslim edildi

22 Şubat, 2018 | 12:05

Airbus'ın yeni uçağı A350-1000 Qatar Airways'e teslim edildi

Dünyanın ileri düzey yeni teknolojisine sahip ticari uçağı Airbus A350-1000, ilk müşterisi Qatar Airways’e törenle teslim edildi. Katar Havayolları’nda hizmete başlamak üzere Doha’ya getirilen yeni uçak için karşılama töreni düzenlendi.

İleri düzey yeni teknolojisine sahip ticari Airbus A350-1000 uçağı, ilk müşterisi Qatar Airways’e düzenlenen törenle Doha’da teslim edildi. Katar Havayolları’nda hizmete başlamak üzere Doha’ya getirilen yeni uçak için karşılama töreni düzenlendi.

Dünyada ilk kez Katar Havayolları tarafından kullanılacak olan Airbus’ın yeni gözdesinin teslim töreninde konuşan Qatar Airways CEO’su Ekber el-Bakir, şirketlerinin 5 yıl içinde 41 uçak daha almak hedefinde olduklarını, ihtiyaç doğrultusunda bu sayının 45-50’ye çıkarılabileceğini açıkladı.

Katar Havayollarının gelecek üç ay içinde Airbus A350-1000’in dünyadaki ilk ve tek kullanıcısı olacağının altını çizen Ekber el-Bakir, aynı modelden bir uçak daha teslim alınacağını açıklarken, teslim tarihi ile ilgili bilgi vermedi.

Katar Havayolları’nın, filosuna yeni kattığı Airbus A350-1000’yi Doha’dan İngiltere’nin başkenti Londra’ya düzenlenen seferlerde kullanması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbus A350-1000, Doha, Doha-Londra, Katar Havayolları, Qatar Airways, Qatar Airways CEO'su Ekber el-Bakir,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları