Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Airbus Paris Uçak Fuarında 40 Milyar $ Satış Yaptı

23 Haziran, 2017 | 12:18
Paris Air Show - Airbus

Paris Air Show – Airbus

Geçtiğimiz günlerde Paris’de düzenlenen Havacılık ve Uçak fuarında bütün havacılık sektörünün ilgisi Airbus’ın üzerindeydi.

 

Airbus’dan Paris Fuarında 40 Milyar $’lık Satış

Havacılık da uçak yapımında dünyanın bir numarası olan Airbus firması, geçen hafta Paris’de düzenlenen havacılık ve uçak fuarında yoğun ilgi görerek 132 firmadan toplamda 326 uçak siparişi aldı. Uçakların toplam maliyeti 40 milyar dolar olarak açıklandı.

Airbus Commercial Aircraft,  Operasyon yetkilisi, John Leahy,  “Bu hafta Paris’teki ticari başarılarımız, halihazırda çeşitlenen sipariş defter birikimimizi 6.800 uçak üzerinde, 326 siparişle arttırmaya devam ederek, 40 milyar dolarlık yeni bir endüstri rekoruna gerçekleştirdik” dedi.

Airbus , bu yılki fuarda ise yeni uçağı A380’in tanıtımını gerçekleştirdi. Yolcu kapasitesi ve ağırlık olarak daha fazla yük taşıyabilen uçak, aynı zamanda yakıt tasarrufu ile maliyeti düşürerek büyük kazanç sağlıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A380 Airbus, Airbus, Havacılık ve Uçak Fuarı, Paris,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları