Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Airbus’tan 30 bin Euro ödüllü yarışma

25 Kasım, 2010 | 15:38

Avrupa’nın çok uluslu uçak üretici şirketi Airbus, dünyanın her yerinden öğrencileri daha yeşil bir havacılık endüstrisi için yeni fikirler geliştirmeye çağırdı.

Jüri üyeleri belirlenen 30 bin Ero ödüllü Fly Your Ideas (FYI) 2011 yarışmasına Türkiye’den şu anda: İstanbul Teknik Üniversitesi, ODTÜ, Kocaeli Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden toplam 6 grubun katılacağı bildirildi. Katılmak isteyen diğer üç ya da beş kişilik öğrenci takımlarının 30 Kasım 2010 tarihine kadar Airbus’un internet sitesinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Takımlar proje tekliflerini ise 10 Aralık 2010 tarihine kadar teslim etmek zorunda. Proje sunumlarının ardından ikinci turu da geçen 5 takım, Paris Havacılık Fuarı için VIP seyahat kazanıp, jüri önünde sunumlarını yapacak.

Tüm dünyadan; mühendislik pazarlama, işletme bilim, felsefe ve tasarım gibi dallarda okuyan öğrenciler başvuru yapabilecek.

Sunumların içeriği Airbus’ın ‘Çevreci Hayat Döngüsü’ yaklaşımının beşinci aşaması olan tasarım, tedarik zinciri, üretim, uçak operasyonları ve kullanım sonrası alanlarından biri olması gerekiyor.

30 BİN EURO ÖDÜLLÜ YARIŞMANIN JÜRİSİ BELİRLENDİ

Havacılık endüstrisi için geliştirdikleri fikirlerle Haziran 2011’de Paris’teki finalde yarışacak takımlar, şu isimlerden oluşan jürinin karşısına çıkacak: Alman Havacılık ve Uzay Sanayii Merkezi (DLR) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Woerner, İngiltere’deki easyJet’in bünyesine katılan Go’nun kurucusu ve CEO’su Başkanı Barbara Cassani, Emirates’in Hükümet, Çevre ve Halkla İlişkilerinde Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Parker, BBC’nin tüm yazar kadrosu lideri ve yönetici Peter Horrocks, aralarında Airbus Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Charles Champion’ın da bulunduğu üst düzey Airbus temsilcileri.

Airbus’ın 2008 yılında düzenlediği benzer bir yarışmaya da 80 ülkeden 2 bin 350 öğrenci katılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbus, Airbus Ödül, Anadolu Üniversitesi, Avrupa Airbus, Bahçeşehir Üniversitesi, Barbara Cassani, Paris Havacılık Fuarı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları