Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Airbus 25 bin uçak satacak

18 Eylül, 2009 | 18:24

Airbus 25 bin uçak satacak Airbus’a göre 2028 yılına kadar 3.1 trilyon dolar değerinde 25 bin uçak alıcı bulacak.

Airbus şirketi, önümüzdeki yıllar içinde daha büyük ve eko-verimli uçaklara ihtiyacın artacağını belirtti.

Airbus’ın en son yaptığı ‘Küresel Pazar Tahmini’ne göre; 2009’dan 2028 yılına kadar 3.1 trilyon dolar değerinde 25 bin uçağın satılacağı öngörüldü.

Şirket tahmininde; gelişen ekonomiler, havayolları uçuş ağları, low cost havayolları ve mega şehirlerin çoğalmasının yanı sıra trafikteki artış, eski daha az verimli uçakların yenilenmesi gibi nedenlerin yeni uçaklara olan talebi artıracağına dikkat çekti.

Airbus, 2009’da kilometrede yolcu başına kar oranının yüzde iki düşmesi, 2010’da ise yüzde 4.6 artmasının beklendiğini açıkladı.

Airbus COO’su John Leahy, hava taşımacılığının büyüme endüstrisi ve dünya ekonomisinin de temel unsurlarından bir tanesi olduğuna vurgu yaparak, havacılığın dünyanın her yerinde bireylere de katkıda bulunduğuna işaret etti.

Airbus değerlendirmesinde; hava trafiğindeki büyüme, uçuş sıklığındaki artış, maliyetlerin düşürülmesi, çevresel sorumluluklar ve havalimanlarındaki yoğunluğun havayollarını daha büyük uçaklara yatırım yapmaya ve avantajlarından faydalanmaya yönelttiği vurgulandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbus, Airbus Haberleri, Airbus Uçağı, Airbus Uçak, Boeing ve Airbus, John Leahy Airbus, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları