Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Airbus, 2012 yılında Ar-Ge’ye 2 milyar avro yatıracak

28 Mart, 2012 | 10:37

Airbus Strateji ve Gelecek Programlar Başkanı Christian Scherer, bu yıl araştırma ve geliştirme çalışmalarına 2 milyar avro yatırım yapacaklarını bildirdi.

Airbus açıklamasında Scherer, Airbus’ın tam anlamıyla Avrupalı bir şirket ve Avrupa’nın bir arada çalışınca ne kadar başarılı olabileceğinin somut bir kanıtı olduğunu kaydetti.

Scherer, zorlu ekonomik koşullara karşın, bu yıl araştırma ve geliştirme çalışmalarına 2 milyar avro yatırım yapacaklarını belirterek, ”Ayrıca 2012 yılında 4 bin yeni ve nitelikli çalışana kendi bünyemizde ve daha fazlasına da tedarikçilerimiz aracılığıyla istihdam sağlayacağız” dedi.

Airbus İletişim ve Halkla İlişkiler Başkanı Rainer Ohler, geçen 10 yılda havacılığın yüzde 3 yakıt artışı ile yüzde 45 büyüme gösterdiğine, bunun endüstrinin ”yeşilleşme” çabasının ciddiyetinin göstergesi olduğuna işaret etti.

AB ve yerel yönetimlerin, bu amaca sahip çıkması, tek Avrupa hava sahası konusunda ilerleme kaydetmesi ve Avrupa’nın eskimiş hava trafik yönetim sisteminin modernize edilmesi konusunda çalışması gerektiğini kaydeden Ohler, ”Bu çalışmalar, Avrupa’nın havacılıktan kaynaklanan CO2 emisyonunu yüzde 10 oranında düşürecektir” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbus, Airbus 2012, Airbus şirketi, Rainer Ohler,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları