Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Airbnb Teşvik Amaçlı ABD Milli Parklarıyla Ortaklık Kurdu

11 Ağustos, 2017 | 11:23

abd-milli-parklari

Airbnb, turizmi teşvik etmeye yardımcı olmak amacıyla, ABD’deki Milli Parklara özel web sitelerini faaliyete geçirdi. Bu web sitelerinde, söz konusu milli parkların yakın çevresinde yer alan lokasyonlar görüntüleniyor.

Airbnb ve Amerika Birleşik Devletleri Milli Parklar Kurumu, Amerika’da yer alan on milli parkta turizm etkinliklerini teşvik etmek amacıyla güçlerini birleştirmek için bir ortaklık anlaşmasına vardı. Bu düşünceyle anlaşmanın tarafları, anlaşmaya dahil edilen on milli parktan herhangi birisini ziyaret etme planları yaparken konaklama seçeneklerini araştıran gezginlere yönelik özel bir web sitesi oluşturdu. Kullanıcılar söz konusu web sitesinin giriş sayfasını ziyaret ettiklerinde, yolculuk yapmayı planladıkları parkı seçiyor ve ardından çok sayıda kiralık konaklama seçeneklerinin, bunların milli parklara olan uzaklıklarını gösteren bir haritayla birlikte sunulduğu Airbnb web sitesine yönlendiriliyor. Bu web sitelerinde yer alan her sayfanın sonunda, kullanıcıların ziyaret etmeyi düşündüğü milli parkın tarihçesine dair, Milli Parklar Kurumu’nun hazırladığı birkaç paragraf yer alıyor.

Airbnb, bu ortaklık anlaşmasının bir parçası olarak, Amerika Birleşik Devletleri Milli Parklar Kurumu’na 50,000 $ gibi büyük bir miktar bağışta bulundu.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Milli Parkları, Airbnb,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları