Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Airbnb Misafirleri Londra Restoranlarında 522 Milyon Sterlin Harcadı

22 Eylül, 2017 | 14:46

Airbnb Rapor

 

Airbnb, Londra’ya gelen konukların Eylül 2016’dan bu yana yerel restoranlarda 522 milyon £ harcadıklarını vurgulayan bir rapor yayınladı.

Airbnb raporuna göre: Dünyadaki restoranlar için 6,5 milyar dolar kazanıyor, bu harcamalar, Londra dahil olmak üzere 44 il üzerinde yoğunlaşıyor ve misafirlerin kaldıkları bölgelerdeki yakın restoranları ve çevresine avantajlar verdiği gözleniyor.

Şehrin yemek mekanları, geçen yılın aynı döneminden bu yana 79 milyon Pound artışla konuk tüketiminde belirgin bir artışa neden oldu. Raporda, Paris, Berlin ve Barselona dahil olmak üzere 10 Avrupa kentinde konuklar, 2016 yılından bu yana 2,5 milyar – 700 milyon Euro fazla harcadıkları belirtildi. Airbnb misafirleri, yerel işletmelere, diğer internet portallarındaki kullanıcılardan, daha çok harcadıkları ortaya çıkıyor.

Airbnb Konaklama

Ortalama konuklar restoranlarda gece başına 40- 100 dolar arasında, ana otel bölgelerinin dışında semtlerde kalan konukların neredeyse dörtte üçü ile harcıyor. Yerel kafeler ve aile tarafından işletilen işletmeler bu yeni müşteri türünü görüyor.

Tüm turist  harcamalarının neredeyse yarısı (% 43) kendilerinin bulunduğu bölge içinde harcamalarını gerçekleştirirken, Airbnb kullanarak para birimi tasarruf eden turistlerin % 56’sı yemek ve alışveriş için daha fazla para harcıyorlar.

Airbnb raporuna göre, restoran rezervasyon uygulaması RESY ile bir ortaklık ilan ettikten sonra daha fazla artış olduğunu belirtiyor. Turistler artık en iyi restoranları Airbnb uygulaması ve web sitesi aracılığıyla doğrudan rezervasyonu yapabiliyor, platformun tüm gezginlere odaklanmak için konaklama ötesinde genişlemesine devam edebiliyor.

RESY tarafından işletilen Airbnb restoran rezervasyonları şu anda Amerika’daki en iyi yemek şehirlerinden 16’sında mevcuttur.

 

 

Kısa süre önce başlatılan İngiliz İnceleme Raporunda, veriler Airbnb ortak tesislerin ve turistlerin Temmuz 2016’dan bu yana İngiltere’de yerel topluluklar için tahmini olarak £ 3,46 milyar tutarında bir değer yarattığını gösterdi. Geçtiğimiz yıl İngiltere’de yaklaşık altı milyon ziyaretçi vardı ve bir önceki yıla göre yüzde 81 oranında bir artış olduğu gözlemlendiği açıklandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbnb, Airbnb Rapor, İngiltere, Londra, Resy,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları