Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Air Seychelles kar oranları açıklandı

11 Nisan, 2014 | 10:03

Air Seychelles, geçtiğimiz yıla oranla net karını yüzde 171 artırarak 2013 yılında 3 milyon ABD Doları kar elde etti.

Air-Seychelles-kar

Etihad Havayolları’nın yüzde 40 hissesine sahip olduğu Seyşeller Cumhuriyeti’nin ulusal havayolu şirketi Air Seychelles, geçtiğimiz yıla oranla net karını yüzde 171 artırarak 2013 yılında 3 milyon ABD Doları kar elde etti. Şirket, 2013 yılında gelirlerinde bir önceki yıla oranla yüzde 107 artış sağlayarak 88,7 milyon ABD Doları ciroya, yolcu rakamlarında ise toplamda 352 bin 474’e ulaştı.

Karlılıkta ikinci yılını geride bırakan Air Seychelles, 2013 yılında 5 bin 529 ton kargo taşıyarak bir önceki yıla oranla yüzde 159 gibi büyük bir oranda artış elde etti.

2013 yılında Mart ayında siparişi verilen ikinci Airbus A330-200 model uçağın alınmasıyla yolcu sayısında büyük artış sağlandı. Yine aynı ay içinde Hong Kong’a haftada 3 uçuş gerçekleştirilmeye başlandı; Abu Dabi, Johannesburg ve Mauritius uçuşlarının ise sayısı artırıldı. Şirket ayrıca Abu Dabi ile olan karşılıklı uçuşları haftada dört seferden yediye yükseltti. Abu Dabi, 90 bin 746 yolcu ile 2013 yılında Air Seychelles’in en yoğun destinasyonu oldu.

Air Seychelles 2013 yılında airberlin, Czech Airlines, South African Airways ve Cathay Pacific Airways ile ortak uçuş anlaşmaları imzalayarak uçuş ağını 19’dan 34’e yükseltti. Skytrax tarafından 4 yıldız derecesini almaya layık görülen Air Seychelles, bu unvana sahip olan 35 havayolu şirketinden biri oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air Seychelles, Air Seychelles Etihad Havayolları, Air Seychelles kar, Etihad Havayolları, etihad seyşeller, Seyşeller, Seyşeller Cumhuriyeti, Seyşeller Cumhuriyeti havayolu,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları