Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Air India’daki pilotların grevi sürüyor

14 Mayıs, 2012 | 15:29

Hindistan’ın önde gelen havayolu şirketi olan Air India’daki pilotların grevi sürüyor.

Alınan bilgilere göre altıncı gününe giren pilotların grevi devam ederken, uzlaşma görüşmelerinden sonuç alınamıyor.Sadece Pazar günü toplamda iç hatlar dahil olmak üzere kıtalararası 20 uçuş ertelendi.

Şirketten alınan bilgiye göre grevin maliyeti günlük 2 milyon dolar olarak açıklanıyor. Uçuş yapamayan uçakların bakım masrafları ise bu bedeli artırıyor.

Sivil Havacılık Bakanı Ajit Singh pilotları suçlayarak mağdur olan yolculardan özür dilenmesini talep ederken, hükümetin arabuluculuğunda sorunun çözüleceğini belirterek uçuşlara devam edilmesini istedi.

Singh, şirketin iflasın eşiğinde olduğunu belirterek devlet yardımlarıyla ayakta kaldığını belirtti.

Prensa Latina’nın haberine göre, Salı gününden beri şirkette çalışan 76 pilotun işine son verilirken uçuş lisanslarının iptal edilmesi de gündemde.

2007 yılında özel Air India şirketiyle devetin elindeki Indian Airlines birleşmesinden oluşan şirkette pilotların eşit haklara sahip olma mücadelesi sürüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Manmohan Singh grevdeki “hasta” pilotların derhal iyileşmesi dileğini yinelerken Air India’nın durumunun kendilerini derinden düşündürdüğünü ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air India, Air India grev, Air India havayolu, Air India pilot grev, Air India şirketi, grev, Hindistan, Hindistan Havayolları, Pilot, pilotlar grev, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları