Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Air France’ın grevi 4 gün daha uzuyor!

05 Nisan, 2018 | 10:28

Air France'ın grevi 4 gün daha uzuyor!

Fransa’da grev hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Fransız havayolu şirketi Air France’ın çalışanları, bu ay içinde 4 gün daha uzatacakları grevi toplam 7 güne çıkardıklarını açıkladı.

Fransa’da grev hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Fransız havayolu şirketi Air France’ın çalışanları, bu ay içinde 4 gün daha uzatacakları grevi toplam 7 güne çıkardıklarını açıkladı.

Air France’ın çalışanları, daha önce ilan edilen grev tarihlerine 4 gün daha ekleyerek nisan ayında iş bırakılacak toplam gün sayısını 7’ye çıkardı.

Fransız hava yollarının çalışanlarının temsil edildiği 10 sendikanın ortak yaptığı açıklamada, çalışanların yeni grev tarihleri belirledikleri belirtildi.

Ain France’da 4 gün daha grev kararı eklendi

Yapılan açıklamada, Air France yönetimi ile yapılan görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmadığı ve yönetimin bir “pazarlık oyunu oynadığı” belirtilerek, nisan ayı içinde daha önce ilan edilen 3 güne ek olarak 4 gün daha greve gitme kararı alındığı ifade edildi.

Pilotlar, kabin ve yer hizmetleri görevlilerinden oluşan Air France çalışanları, 22, 23, 30 Mart tarihlerinde ve dün greve gitmişti. Günlük yaklaşık 20 milyon avroluk kayba mal olduğu söylenen grevin 7, 10 ve 11 Nisan’da da devam edeceği açıklanmıştı.

Air France çalışanları yüzde 6 zam talep ediyor

Yüzde 6 oranında ücret zammı talebinde bulunan ve çalışma şartlarının iyileştirilmesini isteyen çalışanlar, yeni grev kararına göre 17-18 ve 23-24 Nisan tarihlerinde de iş bırakacak.

Fransa’da demiryolu çalışanları, memurlar, öğrenciler, emekliler ve temizlik işçilerinin de grevde olduğu bir dönemde Air France çalışanlarının da iş bırakmasının ülke içi ve dışında ciddi sorunlara neden olacağı belirtiliyor.

Fransız basınında, 23 ve 24 Nisan tarihlerinde demiryolu çalışanlarının da greve gideceği hatırlatılarak, bu durumun ülke ulaşımını önemli ölçüde etkileyeceği vurgulanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air France grev, Fransa grev, Fransız hava yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları