Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Air France’ın grev zararı 170 milyon euroyu buldu!

10 Nisan, 2018 | 12:56

Air France grev zararı 170 milyon euro

Fransa’daki grev Air France’ı oldukça etkiledi. Ülkedeki grevlerin Air France’a 7 günlük maliyetinin 170 milyon euro olduğu açıklandı.

Fransa’daki grev Air France’ı oldukça etkiledi. Ülkedeki grevlerin Air France’a 7 günlük maliyetinin 170 milyon euro olduğu belirtiliyor.

Fransa’da yaşanan grev her Air France’ı büyük zarara uğrattı. Dünyaca ünlü havayolu şirketinden yapılana yazılı açıklamada, Fransa’da devam eden grevler hakkında bilgiler paylaşılırken, 22 Şubat, 23 ve 30 Mart, 3, 7, 10 ve 11 Nisan olmak üzere toplam 7 günlük grevin Air France’ın zararının 170 milyon euro olarak hesaplandığı ifade edildi.

Air France’ın grev zararı 170 milyon euroyu buldu

Air France’ta pilotlar, kabin ve yer hizmetleri çalışanlarının üye olduğu 11 sendika tarafından çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve ücretlere % 6’lık zam talebiyle başlatılan grevin bugün ve yarın da devam edeceğine dikkat çekilen duyuruda, uçuşların % 25’inin iptal edildiği bilgisine de yer verildi.

Yapılan açıklamaya göre, uzun mesafeli uluslararası uçuşların % 65’i, orta mesafeli uçuşların ise % 73’ü gerçekleştirilebilecek. Grevlerden en çok Paris merkezli seferlerinin etkilendiği öğrenildi.

Air France çalışanları, daha önce şirket yönetimi ile bir araya gelerek yaptıkları pazarlıklardan bir sonuç çıkmadığını ve 17,18, 23 ve 24 nisan tarihlerinde de greve gitme kararı alındığını duyurmuştu.

Havacılık sektörü uzmanları, Air France çalışanlarının grevinin, şirket tarihindeki en uzun grev, 1998 ve 2014’teki grevlere göre de şirkete maliyetinin daha ağır olacağı uyarısında bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air France grev zararı, Fransa, Fransa grev,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları