Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Air France uçağının düştüğü bölgede 2 ceset bulundu

07 Haziran, 2009 | 12:53

Air France uçağının düştüğü bölgede 2 ceset bulundu Geçtiğimiz Pazartesi düşen Fransız havayollarına ait uçağın düştüğü bölgede, 2 adet erkek cesedi ve enkaz parçaları bulundu.

Brezilya araştırma ekibinin yaptığı araştırmalar sonucu, iki erkek cesedinin yanı sıra denizden seri numarası uçağa ait bir koltuk, içinde Air France bileti olan deri bir evrak çantası ve bir dizüstü bilgisayarın bulunduğu naylon bir sırt çantası çıkartıldı.

Uçağın düşmesiyle ilgili soruşturmada sürecinde, Air France’ın, uyarıya rağmen uçağın bozuk hız göstergesini değiştirmediği  belirtildi.

Fransız kaza soruşturması dairesi BEA’nın açıklamasına göre, Airbus şirketi, kazadan önce tüm işletmecilere bir tavsiyede bulunarak, A330 tipi uçakların hız göstergelerine bağlı “pitot” denen algılayıcıların değiştirilmesini istedi. Air France’ın bu uyarıyı dikkate almadığını belirten uzmanlar, yine de kazada başka etkenlerin de olabileceğini vurguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air Bus, Air France, Air France Uçakları, Fransız Havayolları, Uçak Kazası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları