Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Air France strateji değiştiriyor… Ana hedef ‘Y’ kuşağı!

02 Nisan, 2018 | 10:18

Air France strateji değiştiriyor... Ana hedef 'Y' kuşağı!

Air France, İstanbul ve Roma gibi büyük rekabet yaşadığı kentlerde farklı yol izleyecek. Strateji değiştiren Joon ismiyle low cost ile klasik arası yeni bir marka yaratan Air France’ın ana hedefi ise Y kuşağı…

İstanbul, İspanya ve İtalya gibi orta mesafeli yerlerde rekabetin yoğun olması nedeniyle bu güzergahlardan çekilen Air France, Joon markasıyla ile bu pazarlara girdi.

Son yıllarda yıldızı oldukça parlayan Türk Havayolları ve diğer şirketler ile İstanbul uçuşlarında baş etmenin zorluğuna dikkat çeken Joon CEO’su Jean Michel Mathieu, “Karlılık açısından en kötü performansı yakaladığımız yerdi. Türk Havayolları ve diğerleri ile rekabet etmek zordu” şeklinde konuştu.

Türkiye ve İstanbul pazarına güvendiklerini de belirten Michel Mathieu, “Bizim için İstanbul büyük potansiyele sahip. Buradaki iş potansiyeline güveniyoruz. Ancak burada zorlu bir rekabet bulunmakta. Ama Joon sayesinde stratejik olarak rekabette kendimize avantaj sağlayacağımıza güveniyoruz.

Joon Air France’ın kodları ve garantisiyle uçuşlarını gerçekleştiriyor. Yani, Joon’un uçtuğu her şehirde hala Air France yer alıyor. Air France’ın tüm avantajlarından faydalanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Joon inovasyon laboratuvarı!

Yeni havayolları Joon’u inovasyon laboratuvarı gibi gördüklerini söyleyen Mathieu, “Yüzde 85 doluluk oranlarını yakaladık. Bazılarında % 95’e kadar çıktı. Bu arada da % 17’lik kapasite artışı yaptık” dedi.

Air France KLM Türkiye Satış Direktörü Umut Çaynak ise Türkiye’de Atlas Global ile Amsterdam uçuşlarında KLM – Pegasus işbirlikleri olduğunu söyleyerek, “Bunlar da bizim için önemli işbirlikleri. Joon markası ile geçtiğimiz hafta ilk uçuşu gerçekleştirdik” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air France, Air France KLM Türkiye Satış Direktörü, Atlas Global, Joon CEO’su Jean Michel Mathieu, Joon inovasyon, KLM – Pegasus, Umut Çaynak, Y kuşağı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları