Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Air France’dan engelli yolcu açıklaması!

14 Temmuz, 2014 | 14:52

Air France, İstanbul seferinde engelli bir yolcunun uçaktan indirilmesine ilişkin basında yer alan haberler hakkında açıklama yaptı.

Air France’dan yapılan açıklama şu şeklide:

2 Temmuz 2014 tarihinde, Air France’ın AF1590 uçuş numarasıyla Paris Charles de Gaulle – İstanbul Atatürk Havalimanı seferini yapan uçağı, Uluslararası Tokyo Konvansiyonu çerçevesinde, genç engelli bir yolcunun uçuş ve yolcu güvenliğini tehdit edici durumu sebebiyle Münih havalimanına acil iniş yapmak zorunda kalmıştır.

Air France Münih personeli, iki aile ferdiyle birlikte uçaktan inen yolcuya ilk tıbbi müdahalenin yapılmasını sağlamıştır. Engelli yolcunun annesi, Nazime Güngör, Münih havalimanında oğlunun sakinleşmesini ve kriz geçirmemesini sağlayacak ilacını uçuştan yeterli süre önce vermediğini teyid etmiştir. Münih havalimanına indikten sonra verilen ilacıyla genç yolcu sakinleşmiştir.

Münih’te Güngör Ailesi’ne tıbbi yardım, uçuş seçenekleri ve gerekirse konaklamanın da dahil olduğu tüm hizmetler sunulmuştur. Ailenin biletleri iptal edilmemiştir. Aile, Münih’ten Air France ile sunulan İstanbul uçuş seçeneklerini reddetmiş ve aile fertlerinden biri, başka bir havayolu şirketiyle tek yön bilet satın almayı tercih etmiştir.

Kamuoyunun bilgisine, yolcumuzun Fransız vatandaşı olduğunu, uçağımızın acil iniş yapmasının uçuş ve Güngör Ailesi’nin de dahil olduğu yolcu güvenliği önceliği sebebiyle gerekli olduğunu sunarız. Engelli yolcumuzun tıbbi durumunda öngörüldüğü gibi ilacının uçuştan yeterli zaman önce verilmesinin, bu üzücü olaylar zincirini önleyebileceğini vurgulamak isteriz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air France, Air France engelli, Air France haberleri, Air France istanbul, Air France münih, Air France uçak, Nazime Güngör, Nazime Güngör Air France, Paris Charles de Gaulle,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları