Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Air France çalışanları yine grev kararı aldı!

09 Haziran, 2018 | 11:43

Air France çalışanları yine grev kararı aldı!

Şimdiye kadar 15 kez greve giden Fransız ulusal havayolu şirketi Air France’ın çalışanları, 23-26 Haziran’da yeniden greve gitme kararı aldı.

Fransa’da sular bir türlü durulmuyor. Air France’ın çalışanlarının 23-26 Haziran’da yine greve gidecekleri açıklandı.

Air France çalışanlarının temsil edildiği 10 sendika tarafından yapılan açıklamada, 22 Şubat-8 Mayıs tarihleri arasında 15 gün greve gidildiği belirtilerek, Air France İcra Kurulu Başkanı Jean-Marc Janaillac’ın istifası üzerine askıya alınan grevlerin 23 ve 26 Haziran’da yeniden uygulanacağı ifade edildi.

Air France çalışanları yine grev kararı aldı!

Grev kararının şirket yönetiminin tavrına göre yeniden değerlendirileceği belirtilen açıklamada, çalışanların sorumluluk ve sabır içinde hareket etmeyi bildikleri bildirildi.

Air France çalışanları, hafta başında yaptıkları duyuruda, grevlerin yaz boyunca sürebileceği ve ülkede hareketli bir yaz döneminin beklendiğini duyurmuştu.

Air France Geçici İcra Kurulu Başkanı Anne-Marie Couderc, 14 Haziran’da yapılacak Şirket Merkez Komitesi toplantısından sonra çalışanların taleplerine yönelik ücret politikaları hakkında açıklamada bulunulacağını açıklamıştı.

2011’den beri ücretleri dondurulan Air France çalışanları, bu yıl için yüzde 5,1 zam talep ediyor. Şirket ise % 2 zam teklifinde bulunmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air France, Anne-Marie Couderc, Fransa, Fransa'da grev, grev, Jean-Marc Janaillac,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları