Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ailelerin çocukları için yaz tatili tercihi yurt dışı kampları!

06 Haziran, 2018 | 17:59

Ailelerin çocukları için yaz tatili tercihi yurt dışı kampları!

Okulların kapanmasına sayılı günler kala çocukların yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirebilmesi, yeni arkadaşlar edinirken takım çalışması yapabilmesi, öğrenirken eğlenebilmesi için yaz kampları, özellikle de yurt dışındaki kamplar önemli bir fırsat olarak karşımıza çıkmakta. Bu nedenle hem çocukta unutulmayacak anılar bırakacak, hem de yeni tecrübeler edinebilmesi için yurt dışı yaz tatil kampları uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

Yaş durumları göz önüne alınarak düzenlenen yaz kamplarında, çeşitli oyunlar ile birlikte spor ve etkinliklerden oluşan iyi bir organizasyon çocuklarınızın rüya gibi bir tatil geçirmesi için muhteşem bir fırsat olarak karşımıza çıkar.

Özellikle de yurt dışındaki organizasyonlar, geleceğimiz olan çocukların hem yeni bir dili anlayabilmeleri, hem yeni kültürler tanıyabilmeleri için çok faydalı olarak önerilmektedir.

Ailelerin çocukları için tercihi yurt dışı yaz kampları

Deniz ile güneşin yanı sıra orman içinde doğa ile baş başa yapılan kamp kurma, dağcılık, kaya tırmanışı, taş boyama, heykel yapma gibi aktiviteler ile yurt dışı yaz tatil kamplarında en iyi şekilde eğlenip öğrenerek tatillerini geçirme şansı bulurlar.

Her geçen gün bağımlılığı daha da artan teknolojik ürünlerin özellikle çocuklar tarafından çok fazla kullanılmasından yakınan bilinçli aileler, çocuklarının daha sağlıklı şekilde tatil yapabilmeleri için yaz kamplarını tercih etmekte.

Çocuklarınızı teknolojiden uzaklaştırmanın en iyi yolu yaz kampları

Yaz kampları ile çocuğunuzu teknolojiden uzaklaştırın

Dünya Sağlık Örgütü’nün 2007 yılında yayınladığı raporda, teknolojik ürünlerin beyin tümörüne ve kansere neden olduğunu belirtilirken, çocukları bu tür alışkanlıklardan uzaklaştırmanın en iyi yolunun yaz kampları olduğu ortaya çıkmıştır.

Okulların açık olduğu aylar boyunca derslerine çalışıp, sorumluluklarını yerine getiren, üstüne bir de sınav heyecanı çeken geleceğimiz olan çocukların yaşadıkları yorgunluk ve stresi yaz aylarında atma şansı bulunmakta.

Çocuklarınızı Yurt Dışı Yaz Kampları’na WTS güvencesiyle gönderin.

Bunu iyi bilen bilinçli aileler de çocukları için ellerinden gelen en iyi yurt dışı yaz tatil kamplarını sunmaya çalışmakta.

Yaz tatilinde evde oturup, teknolojik ürünlerle vakit geçiren çocuklarda ortaya çıkan Öz güven eksikliği, şiddete yatkınlık, hal ve hareketinde değişiklikler, aile bağlarının kopması gibi birçok olumsuz etkiler, bu gençlerin yetişkinliğe geçtiklerinde kendilerini olumsuz yönden etkilemekte.

Bilinçli aileler yurt dışı kamplarını tercih ediyor

Bilinçli ailelerin çocukları için tercihi yurt dışı yaz tatil kampları

Teknolojinin bu kadar yaygın hale gelmesiyle çocuklarımız adeta teknoloji kölesi haline dönüşmesini engellemek için ailelere büyük görev düşmekte.

Çocuklar, yurt dışı yaz tatil kamplarında yaşadıkları heyecanı hayatları boyunca unutamadıkları gibi, edindikleri bilgilerle de yaşamlarına kalite getirirler.

Sabah herkesle birlikte kalkan, birlikte yemek yiyen, çeşitli spor aktivitelerine katılan, doğanın ne demek olduğunu yerinde en iyi şekilde gören gençlerimiz için ailelerin tercihi yaz kapları oluyor.

Tabii bir de çocuklar yaşıtlarıyla kamp yaparken ailelerinin de yakınlarında olması ile daha huzurlu bir tatil geçirmelerine sebep olmakta.

Çocuklar yaz kampında öğrenirken eğleniyor

Bilim de yaz kamplarını destekliyor

Kuşkusuz ki çocukları sağlıklı bir gelişim göstermeleri için doğada çok daha fazla zaman geçirmeleri gerekiyor.

Bilimsel araştırmalar da doğa ile iç içe geçirilen zamanın ileride yaşanabilecek psikolojik sorunların önüne geçmek için en etkin yöntem olduğunu göstermekte.

Dinlenme ve eğlenmenin yanı sıra çocuklar kamplarda kendilerine verilen görevleri de en iyi şekilde yapmaya çalışarak sorumluluk duygularını da geliştirmekte.

Yurt dışı yaz tatil kamplarında çocuklara, kamp lideri, grup başkanı, başkan, başkan yardımcısı gibi görevlerle sorumluluklar verilerek geleceğe çok daha iyi hazırlanmaları sağlanmakta.

Görevliler özenle seçilip eğitiliyor

Görevliler özenle seçilip eğitiliyor

Yurt dışı yaz tatil kamplarında çocuklarımız ile ilgilenen görevlilerin de eğitimlerinin çok önemli olduğu aşikar.

Çocuklar için hazırlanan bu kamplar için kamp yetkililerinin özenle seçtiği bu eğitmenler çeşitli seminerlere katılıp, gerekli eğitimlerini alıp bu görevlere gelmekteler.

Çocuklarımızı emanet ettiğimiz eğitmenler, farklı yaş gruplarından çocukların idaresi, krizle mücadele, çocuk psikolojisi, kampa düzenli adaptasyon, ödüllendirme, yaratıcılık ve daha pek çok konu üzerine eğitim görerek bu görevlere gelmekteler.

İyi bir yaz tatili için yurt dışı kampı en iyisi

İyi bir yaz tatili için yurt dışı kampı en iyisi

Yurt dışı yaz tatil kamplarına giden gençlerimizin bulundukları yere gelen diğer ülkelerin çocuklarıyla kaynaştığı gecelerin düzenlendiği bu kamplarda, şarkı yarışmaları, karaoke geceleri, maskeli partiler, skeç yarışması, yeteneklerine göre performans gösterdikleri yarışmalar, safari turları gibi çeşitli aktivitelerle yaz tatillerini en iyi şekilde geçirmekteler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çocuklar için kamplar, Çocuklar için yaz tatili, Yaz kampları, Yaz okulları, Yaz tatili, Yurt dışı kamplar, Yurt dışı yaz tatil kampları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları