Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

AIDA Avrupalı turistleri Antalya’ya getirecek

24 Nisan, 2010 | 10:46

Antalya merkezli turlara başlayacak olan lüks tatil gemisi AIDA, gelir düzeyi yüksek Avrupalı turistleri Antalya’ya getirmeyi planlıyor.

AIDA gemisinin Türkiye’deki yetkili acentesi Inchcape Gemi Acentesi Operasyon Müdürü Murat Çiçeklisoy, Avrupa’nın en lüks gemilerinden AIDA’nın Antalya merkezli seferlere başlayacağını ve ilk seferin yarın gerçekleşeceğini açıkladı.

2 bin 500 kişi kapasiteli geminin 29 Ekime kadar her hafta Antalya başlangıçlı turlara çıkacağını kaydeden Murat Çiçeklisoy, geminin yolcularının çoğunluğunu Alman turistlerin oluşturacağını belirtti.

AIDA gemisinin 29 Ekime kadar 28 sefer yapacağını vurgulayan Çiçeklisoy, 252 metre boyunda, 69 bin 200 grostonluk gemi AIDA’nın 570 mürettebatının bulunduğunu belirtti.

Çiçeklisoy, AIDA’nın uçaklarla Antalya’ya gelen yolcuları alarak İstanbul, İzmir, Tire, Rodos’a götürdükten sonra tekrar Antalya’ya döneceğini, bu turu tamamladıktan sonra ikinci turuna yine Antalya’dan başlayacağını, Antalya’dan Marmaris, Santorini, Heraklion, Port Sait’e gideceğini ve yine Antalya’ya döneceğini belirtti.

AIDA’nın Antalya’yı tercih etmesinde başlıca etkenin Antalya Havalimanı’ndan Avrupa’nın bir çok ülkesine direkt uçuşların olması ve limanın yenilenmesi olduğunu söyleyen Murat Çiçeklisoy, gemide tiyatro, sinema salonu, yüzme havuzu, alakart ve açık restoranlar, cafe bar, disko, mini golf ve voleybol sahası bulunduğunu, bu gemiden yararlanmak isteyenlerin bir haftalık tur için tam pansiyon 2 bin 500 avro ödemesi gerektiğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aida, AIDA antalya, AIDA Avrupalı Turist, AIDA Avrupalı turistler, Aida Cruise, AIDA Gemisi, AIDA Murat Çiçeklisoy, AIDA Turist Gemisi, Antalya, Antalya Gemi Turu, Antalya Tatili, Murat Çiçeklisoy, Murat Çiçeklisoy Kimdir,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları