Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ahmetler Mağarası, turizme kazandırılarak

01 Ekim, 2010 | 18:57

Manavgat Kaymakamlığı, Gebece köyünde bulunan Simoğlu Mağarası’ndan sonra Ahmetler köyünde bulunan Ahmetler Mağarası’nı turizme kazandıracak.

Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Enver Özkal, Manavgat Orman İşletme Müdürü Ali Bahşi, İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Gündoğmuş, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Şükrü Yıldırım ve Ahmet köyü muhtarı Mustafa Yıldız köye 300 metre mesafedeki Ahmetler Mağarası’nda incelemede bulundu.

Ahmetler Mağarası’nın turizme kazandırılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yazılı başvuruda bulunduklarını belirten Kaymakam Türkoğlu, mağaranın çevre düzenlemesi ve ışıklandırılması için 200 bin lira ödenek isteğinde bulunduklarını kaydetti. Türkoğlu, “Manavgat’ın tarihi ve doğal güzelliklerini bir bir gün ışığına çıkararak dünya gündemine taşıyacağız. Bunlardan biri de Ahmetler Mağarası. 200 metre uzunluğundaki mağara keşfedilmeyi bekliyor. Mağara da 9 ayrı oda bulunuyor. Mağara içi 8 ile 10 metre yüksekliğinde. Sarkıt, dikit, sutun ve perdelerin güzelliği büyüleyici. Bölgedeki Ahmetler Kalyonu’da doğa sporlarına elverişli. 200 bin lira ödenek gelir gelmez mağara da ışıklandırma ve çevre düzenlemesi çalışmasına başlayacağız. ” diye konuştu.

Ahmetler Köyü muhtarı Mustafa Yıldız, köyleri içinde bulunan mağaranın 14 asırlık geçmişi bulunduğunu belirtti. Muhtar Yıldız, mağara içinin eski çağlarda peynir, yoğurt, tereyağ yapımı sonrası soğuk hava deposu kullanıldığını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmetler Mağarası, Ahmetler Mağarası Turist, Ahmetler Mağarası Turizm, Ahmetler Mağarası Turizme Kazandırılacak, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Ahmetler Mağarası, Manavgat, Manavgat Gebece Köyü, Manavgat şelalesi, Simoğlu Mağarası, Simoğlu Mağarası Turizm, Turizm Gazetesi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları