Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ahmet Davutoğlun’dan Dominik açıklaması

17 Nisan, 2014 | 14:41

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin Dominik Cumhuriyeti’ne dışişleri bakanı düzeyinde ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi.

Türkiye ile Dominik Cumhuriyeti arasında gelişmekte olan ilişkilerin görüşüldüğü ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Davutoğlu, Survivor yarışması nedeniyle Türkiye’de eğilimin arttığı Dominik Cumhuriyeti’ne THY uçuşlarının başlamasını umduğunu belirtti.

NationalTürk’ün haberine göre, Türkiye’nin, Karayip bölgesinin en büyük ekonomisine sahip Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti Santo Domingo’da geçen yıl büyükelçilik açtığını hatırlatan Davutoğlu, ziyaret sırasında imzalanan anlaşmalarla iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin daha da gelişeceğini kaydetti.

Havacılık alanında imzalanan anlaşmanın önemine değinen Davutoğlu, “Türk Hava Yollarının kısa süre içinde Santo Domingo’ya uçuş başlatmasını umuyoruz” dedi.

Türkiye’nin Dominik Cumhuriyeti ile ilişkilerinin hem Karayipler hem de Orta Amerika’daki diğer ülkelerle ilişkiler açısından stratejik önemde olduğunu vurgulayan Davutoğlu, bu ülkenin Türkiye’nin bölgeyle ilişkilerinde merkez olmasını arzu ettiklerini kaydetti.

Davutoğlu konuşmasında Dominik Cumhuriyeti’nde çekilen son dönemin popüler programlarından Survivor’ın Türkiye’de ilgiyle takip edildiğini vurgulayarak “Türkiye’de her gün 10 milyon kişi Survivor aracılığıyla Dominik Cumhuriyeti’ni izliyor” şeklinde konuştu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Davutoğlu, Ahmet Davutoğlu dominik, Ahmet Davutoğlu Dominik Cumhuriyeti, Ahmet Davutoğlu karayipler, Ahmet Davutoğlu survivor, Dışişleri Bakanı, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dominik, Dominik Adası, Dominik Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti THY, Dominik survivor, Karayip, karayip adaları, Karayipler, Latin Amerika,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları