Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ahmedinejad,5. Bali Demokrasi Forumu’nda konuştu

08 Kasım, 2012 | 10:46

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, 5. Bali Demokrasi Forumu’nda konuştu.

Ahmedinejad, demokrasinin çarpık çabalar neticesinde azınlığın çoğunluk üzerinde yönetimi gibi algılandığını belirterek, ”ABD ve Avrupa’daki duruma bakın, seçimler kapitalistlerin birbirleriyle savaştığı bir meydan haline gelmiştir. Bağımsız, yetkin, gerçekten gönüllü kişiler yönetimde yer bulamamaktadır” dedi.

Ahmedinejad, Endonezya’nın Bali kentinde düzenlenen 5. Bali Demokrasi Forumu’nun açılışındaki konuşmasında, Forum’a katılan ülkelerin bir takım meseleler konusunda ortak görüşlere sahip olduğunu belirtti.

İnsanoğlunun mutlu olmak, onurlu, refah içinde bir yaşam ve daha iyi bir dünyada yaşama arzusunun ancak barışın hüküm sürdüğü sosyal bir düzende mümkün olabileceğini belirten Ahmedinejad, insanlığın binlerce yıllık süreçte çok farklı yönetim teknikleri kullandığını, bazı dönemlerde de topluluklara yeterli vasıflara sahip olmayan insanların liderlik ettiğini söyledi. Ahmedinejad, ”Ancak bugün demokrasi, iyi yönetime çıkan yolda başarılı olduğu tescil edilmiş tek yöntemdir. Demokrasi, insanoğlunun elde ettiği başarıların zirve noktasıdır” diye konuştu.

Kölelik, sömürgecilik ve hakların sömürülmesinin bugünkü dünya düzeninde yeni şekilleriyle insanlığın karşısına çıktığını savunan Ahmedinejad, Filistin, Afganistan, Irak ve Pakistan’ın işgal altında olduğunu, terörist faaliyetler, askeri istihbarat çalışmaları ve egemen güçlerin diğer ülkelerin kaynaklarını sömürmesiyle birçok ülkenin az gelişmeye mahkum edildiğini öne sürdü.

Ahmedinejad, ”Atom bombalarından daha tehlikeli kitle imha silahları geliştiriliyor, insanların geleceği tehdit ediliyor. İnsanlar liderleri aracılığıyla kendi iradelerinin vücut bulmasını istemektedirler. Ancak bu birçok ülkede gerçekleşememektedir. Allah’ın yönetim hakkını insanlara verdiği açıktır, insanoğlu kendi yaşamını tayin edecek durumdadır, yaşam biçimini seçecek durumdadır. İnsanların adaletin sağlanması için kendi iradelerini ortaya koymaları ve bu şekilde toplumların mutluluğa ulaşması gerekmektedir” dedi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmedinejad Bali, Ahmedinejad Bali ziyareti, Bali Adası, Bali konferans, Endonezya, Endonezya Bali, Endonezya Cumhurbaşkanı, Endonezya Konferas, İran, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları