Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ağustos sıcağında kar keyfi

02 Ağustos, 2010 | 13:34

Ağustos sıcağında kar keyfi

Yurdu etkisi altına alan Ağustos sıcakları, serinlemek isteyen vatandaşları alternatif arayışlara yöneltti.

Sivas’ta Kösedağ’a çıkan vatandaşlar hem serinleme hem de ‘kar yeme’ zevkini beraber yaşadı.

Sivas’ın Suşehri ilçesinden 3 bin 50 rakımlı dağa çıkan vatandaşlar, Kösedağ Savaşı’nın yapıldığı muharebe meydanı ve Köse Süleyman Hazretleri Türbesini ziyaret ediyor. Vatandaşlar aynı zamadna Kösedağ eteklerinde kar yiyerek serinliyor. Kösedağ Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu’nun organizesiyle Kösedağ’a çıkan vatandaşlar, Kösedağ Savaşı’nın yapıldığı alanı ziyaret ettiler. Daha sonra Köse Süleyman Hazretleri’nin kabrini ziyaret eden heyet daha sonra kabir etrafında dua ettiler. Ağustos ayında kar ile buluşmanın kendilerine büyük haz verdiğini belirten Belediye Meclis Üyesi Cevat Şenol, “Bu güzelliği bizlere yaşatan dernek yetkililerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Ağustos sıcağında ‘kar’ yemek herkese nasip olmaz.” şeklinde konuştu.

Suşehri Kösedağ Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Canpolat, geziye katılan herkese teşekkür etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ağustos Kar Keyfi, Ağustos Sıcağı kar, Köse Süleyman Hazretleri, Sivas Köse Süleyman Hazretleri, Sivas Kösedağ, Sivas Kösedağ Haberleri, Sivas'ta Kösedağ Kar Keyfi, Suşehri Kösedağ,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları