Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Afrika’nın tatil cenneti Mauritius’un trekking ile ünlü dağı: Le Morne Brabant

28 Temmuz, 2018 | 11:08

Afrika'nın tatil cenneti Mauritius'un trekking ile ünlü dağı Le Morne Brabant

Afrika’da yer alan birbirinden güzel tatil yerleri arasında ilk sıralarda bulunan cennet ada Mauritius, denizi ve kumsalları ile olduğu kadar, Le Morne Brabant yarımadasında yapılan trekking ile de artık kendinden sıkça söz ettiriyor.

Afrika’da yer alan birbirinden güzel tatil yerleri arasında ilk sıralarda bulunan cennet ada Mauritius, denizi ve kumsalları ile olduğu kadar, Le Morne Brabant yarımadasında yapılan trekking ile de artık kendinden sıkça söz ettiriyor.

Mauritius’un güneybatısındaki heybetli bir şekilde yükselen Le Morne Brabant, tatilini Afrika’da yapmayı düşünenler için oldukça güzel bir alternatif.

Le Morne Brabant zirvesine 4 saatte çıkılıyor

Mauritius’un trekking ile ünlü dağı: Le Morne Brabant

Deniz seviyesinden yaklaşık 556 metre yükseklikteki Le Morne Brabant’ın tepesine ulaşmak için uğraş veren gezginciler, bunun meyvesini gördükleri manzara karşısında fazlasıyla alıyor.

Balayı çiftlerininz de gözde tatil destinasyonlarından olan Mauritius‘un güneybatısındaki yarımada olan Le Morne Brabant’in zirvesi, bazalt monolit tepesiyle de dikkat çekmekte.

Hint Okyanusu’nun muhteşem güzellikteki denizine sahip olan tropik adasıMauritius’ta birbirinden güzel kumsallar, dünyaca ünlü dalış noktaları, el değmemiş ormanların yanı sıra doğa yürüyüşü ile yeni yerler keşfetmek isteyen tatilciler için de gerçekten biçilmiş kaftan.

Nefes kesen manzaralar keşfediyoruz. Ancak trekking destinasyonundan daha fazlası olan Le Morne Brabant, güzel plajı ve lüks ve otantik otelleriyle de ünlüdür.

Le Morne Brabant, UNESCO Dünya Mirası alanında

Le Morne Brabant, UNESCO Dünya Mirası alanında

Mauritius’un en muhteşem zirvelerinden biri olan Le Morne Brabant, UNESCO Dünya Mirasları alanındadır.

Ulaşılması zor ve son derece dik bir tırmanışla yürüyüş severlerce son dönemde oldukça tercih edilen bir destinasyon olan Le Morne Brabant’ta ayrıca birbirinden güzel, lüks ve otantik otellerle konuklarını ağırlıyor.

Mauritius’un bu muhteşem dağı Mourne Brabant’a tırmanmak için çeşitli geziler düzenlenmekte.

Trekking ile Le Morne Brabant 3-4 saatte zirveye çıkılıyor

Le Morne Brabant’ıon zirvesine 3-4 saatte çıkılıyor

Le Morne Brabant üzerinde trekking iki ayrı aşamaya ayrılmıştır. İlk önce dağın yarısında kadar dik bir patika takip edilmektedir. Daha sonra bu patikanın bitimiyle kayalara tutturulmuş halatlarla zirveye ulaşılmaktadır.
Bu konuda deneyimli olan gezginciler, zirveye yaklaşık 3-4 saatte varmaktadır.

Mourne Brabant’taki yürüyüş yolu ise çok daha basittir. Ailesiyle yürüyüşe çıkanlar bile bu yolla tepeye varabilmektedir. Herkese açık olan bu yol, la zirveye tırmanış yaklaşık 3 saat sürmekte.

Mourne Brabant’ta ayrıca bir de koşu parkuru bulunmaktadır. koşu parkuru, kumsaldan başlayarak 260 metreye ulaşan bir yükseklikte gerçekleştirilir. Bu da yaklaşık 15 kilometrelik bir koşu sağlar.

Morne Brabant plajı göz kamaştıracak güzellikte

Morne Brabant plajı göz kamaştıracak güzellikte

Morne Brabant yarımadasında bulunan plaj, Mauritius’un en büyüğü olmasa da en güzellerinden biridir.

Tüm heybeti ile yükselen Mourne Brabant’un hakimiyetinde bulunan plaj oldukça geniş ve bembeyaz bir kumsala sahiptir. Burada izleyeceğiniz gün batımı anılarınızda özel bir yere sahip olacaktır.

Le Morne Brabant sörf tutkunları için oldukça uygun

İkiye ayrılan Le Morne Brabant’ın plajının kuzey kısmı, güneşin ve muhteşem güzellikteki kristal berraklığındaki suyun tadını çıkaranlar için en gözde yer olarak bilinir.

Güney kısmı ise daha çok rüzgar aldığından ötürü rüzgar sörfü veya uçurtma sörfü için gelen pek çok turisti ağırlamakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, Hint Okyanusu, Le Morne Brabant, Mauritius, orne Brabant plajı, Tatil cenneti, trekking, UNESCO Dünya Kültür Mirası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları