Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Afrika’nın Gülen çocukları sergisine yoğun ilgi

21 Ocak, 2013 | 12:32

Afrika'nın Gülen çocukları sergisine yoğun ilgi Afrika’nın Gülen çocukları sergisine yoğun ilgi…

Ödüllü yönetmen, gazeteci ve fotoğrafçı Seyid Çolak, Küçükçekmece Belediyesi Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Benim Afrikam’ isimli sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

Sergi açılışına fotoğraf severler yoğun ilgi gösterdi.

Afrika’nın birçok ülkesinde kadrajına takılan görüntüleri kayıt altına alan Çolak’ın sergisi; Afrika’nın gülen yüzlerini ağırlıyor.

AFRİKAYA  FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI

Nijer, Mali, Togo ve Benin gibi Afrika ülkelerinde yaklaşık 1 ay boyunca kadrajına aldığı kareleri fotoğraf severlerle paylaşan Çolak, Afrika’ya farklı bir bakış açısı getirdiğinin altını çizerek, serginin hikayesi ile ilgili şunları söyledi.

‘Afrika’da iç çatışma, yoksulluk, susuzluk, bir iki teneke su alabilmek için akşam yola çıkıp sabah dönen insanları gördüm. Bunun yanı sıra o yaşamı kanıksadıklarını ve buna bağlı olarak da olgun insanlarında çocuklarında da mutluluğu gördüm. Fotoğraflarda mutlu, güzel bakan, oyun oynayan çocukları ele aldım. Zaten medyada Afrika’nın olumsuz yanlarını görüyoruz. Ben farklı bir bakış açısı getirerek, onların gülümseyen taraflarına da vurgu yapmak istedim.’

30 OCAK’A KADAR İZLENEBİLİR

Daha önce pek çok bilimsel ve sanatsal çalışmaya konu edilmiş Afrika’yı farklı bir açıdan yakalayıp, objektifi aracılığıyla izleyiciye aktaran sanatçının sergisini gezen Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin İpek ve M. Besim Müftüoğlu da eserleri beğeniyle izlediklerini ifade ederek, Çolak’a teşekkür etti.

43 eserden oluşan ve Afrika’da yaşayan çocukların gülümseyen yüzleri ile onların hayatlarını konu edinen sergi, 30 Ocak’a dek HKSM’ de izlenebilir.

Sergiden bazı fotoğreflar;

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, Afrika çocukları, Afrika çocukları sergisi, Afrika Gülen çocukları sergisi, Afrika haberleri, Afrika'nın Gülen çocukları sergisi, Benin, fotoğrafçı Seyid Çolak, Mali, Nijer, Seyid Çolak, Seyid Çolak Afrika sergisi, Seyid Çolak fotoğraf sergisi, Togo,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları