Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Afrika’nın Düşler Dünyası

28 Ocak, 2014 | 14:12

zimbabwe-iguana-3423

Dünyanın en güzel ve büyük tepelerinden birinin üzerinde konumlanan doğal parklardan Zimbabwe Matopos Parkı, unutulmaz bir deneyimin kapılarını aralıyor.

Sürrealist ressamların eserlerine benzer görüntüleri canlı canlı görebileceğiniz parkta çok renkli toprakların üzerinde geziyor; yeşil, pembe, kırmızı, mavi iguanaları görüyorsunuz. Tepeye çıktıkça büyüleyici bir sessizlik hakim. Vadide Afrika’nın doğal güzelliğini panoramik olarak görebilirsiniz. Manzara başka bir gezegenden dünyayı izlemek gibi…

Matopos (Matobo) Doğal Parkı Dünya Miras Listesinde

Dünya Miras Listesinde yer alan Matopos ya da diğer adıyla Matobo Doğal Parkı, Güney Afrika’nın en güzel bölgelerinden biri. Hak ettiği ilgi ve sevgiyi almasa bile Zimbabwe’nin turizm endüstrisini özellikle de son 18 ayda inanılmaz geliştirmiş durumda.Sıra dışı bölgenin ötesinde, Ndebele halkının yaşadığı kutsal bölgeyi görmek de seçenekler arasında.

Matopos Parkı’na Nasıl Gidilir?

Turizm sektöründe akla ilk gelen yerlerden biri olmadığı için, bilinmezliklerini günümüzde de koruyan yerlerden biri Zimbabwe. Seyahat için buraya gelenler dahi Matopos Parkı’na nasıl gidileceğini genellikle bilmiyor. Öncellikle Harare’den sonra Zimbabwe’nin ikinci en büyük şehri Bulawayo’ya gitmek gerekiyor. Tercih edilen ulaşım çoğunlukla kara yolu ve özel araç oluyor. Onun dışında Zimbabwe’de katılacağınız turlarda da Matopos Parkı’nı gezmek mümkün.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, dünya miras listesi afrika, matopos parkı, matopos ulusal parkı, zimbabwe,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları