Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Afrika’nın baharat kokan cenneti: Zanzibar

17 Nisan, 2018 | 14:09

Afrikanin baharat adasi zanzibar

Kendi kadar baharatıyla da dünyaca ünlü olan Tanzanya’nın cennet adası Zanzibar, keşfedilmeyi bekliyor. Oldukça görkemli bir tarihe sahip olan Zanzibar’da baharat kokuları arasında hayal gibi bir yolculuk için hazırlıklarınızı yapın.

Kendi kadar baharatıyla da dünyaca ünlü olan Tanzanya’nın cennet adası Zanzibar, keşfedilmeyi bekliyor. Oldukça görkemli bir tarihe sahip olan Zanzibar’da baharat kokuları arasında hayal gibi bir yolculuk için hazırlıklarınızı yapın.

zanzibar-spice-farm

Her yıl milyonlarca tatilciyi kendine çeken Zanzibar, muazzam güzellikteki denizi ve kumsalları, dünyaca ünlü baharat bahçeleri, keyif veren safari turları, kendine özgü kültürü ile turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir adadır.

Muhteşem güzellikteki doğal güzelliklerinin yanı sıra Afrika, Avrupa, Hint ve Arap medeniyetlerinin de izlerini çok belirgin şekilde taşıyan mimari yapılarıyla dikkat çekmekte.

zanzibar su alti odalari1

Vasco da Gama tarafından 15. yüzyılda keşfedilen, Portekiz İmparatorluğu, Umman Sultanlığı ve Britanya İmparatorluğu’nun egemen olduğu Zanzibar Adası, 1963 yılında bağımsızlığını ilan etti.

Stone-Town zanzibar sokaklari

Stone Town UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde

Turkuaz suların hüküm sürdüğü Hint Okyanusu’da bulunan, çevresi mercan kayalıkları ve kendine has güzellikteki bembeyaz kumsallarla çevrili Zanzibar Adası, dünyanın en egzotik turizm merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Zanzibar Adası’nın başkenti Stone Town (Taş Şehir) UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alıyor.

Şimdiye kadar pek çok film ve romana konu olan başkent Stone Town’da, 50’nin üzerinde cami ile medrese yer alırken, Hindu tapınakları ve kiliseler de göze çarpıyor.

stone-town-zanzibar-kapi sanatii

Baharat kokularının hakim olduğu ada Zanzibar

Adını Farsça’da ‘Siyahların Sahili’ anlamına gelen Zangibar’dan alan Zanzibar Adası, gıda ve ilaç sektöründe kullanılan baharat bahçeleriyle de tanınmakta.

Darajani pazari zanzibar

Afrika’nın baharat kokan cenneti: Zanzibar

Baharat kokularının hakim olduğu tarihi sokaklarda, birçok baharat çeşidinin yetiştirildiği Zanzibar, günümüzde olmasa da eskinin en büyük baharat üretim merkezlerinden birisi.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Zanzibar Turları sizi bekliyor.

Yüzyıllar boyunca dünyanın ağzını tatlandıran baharatların yetiştirildiği, diğer adıyla “Baharat Adası” Zanzibar, bu ünü kazandığı günleri halen özlemekte.

zanzibar-kole-kaplumbaga-adasi

Zanzibar Köle Adası, Kaplumbağa Adası olmuş!

Afrika’nın son yıllardaki incisi Zanzibar’ın hemen karşısında bulunan Kaplumbağa Adası’nda 19. yüzyıldan kalma “köle pazarı” ve “köle hapishanesi” yer almakta.

Zamanında insanların alınıp satıldığı, günümüzde ise müze ya da otel olarak kullanılan binaların duvarları adeta tarihte yaşanan acıların izlerini taşımakta.
Zanzibar Adası bu sebeple de tarih meraklıları ve turistlerin akınına uğruyor.

zanzibar afrika

Bir zamanların ‘Köle Adası’ şimdiki adını içindeki devasa kaplumbağalardan almış. Açlığa oldukça dayanıklı, 250 kiloya varan ağırlıkları ile asırlara şahitlik eden vejetaryen kaplumbağaları belli ücret karşılığında görmek, beslemek ve onlarla fotoğraf çektirmek mümkün.

Normal olarak ağır hareket eden kaplumbağalar çoğunlukla ikram edilen muz kabuklarını tüketmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, afrika tatili, Baharat adası, Baharat Kokan ada, Balayı Adası, Cennet Ada, Kaplumbağa Adası, Köle Adası, Siyahların Sahili, Stone Town, Tanzanya, UNESCO Dünya Kültür Mirası, Zangibar, Zanzibar Adası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları