Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Afrika değil Girit Adası! Timsah Sifi için dere turu

13 Ağustos, 2014 | 13:09

Timsah Sifi

Girit Adası‘nın meşhur timsahı Sifi hala yakalanamazken bu durumu fırsata çeviren bazı turizmciler Sifi’nin umarsızca dolaştığı Dereler Barajı’na kısa turlar düzenlemeye başladı.

Haftalardır Yunanistan gündemini meşgul eden timsah Sifi hala yakalanamadı ve Girit Adası’nın Rethimno bölgesindeki Dereler Barajı’nın serin sularında yüzmeye devam ediyor. Yaklaşık bir ay önce timsah Sifi’yi yakalamak için operasyon başlatılmış ve timsaha özel tuzaklar hazırlanmıştı. Ancak timsah Sifi tuzaklarda kullanılan tavukla hiç ilgilenmiyor. Sifi, barajda teker teker yok olmaya başlayan ördeklerin peşinde. Azınlıkça.net’in haberine göre toplamda ağaç dallarıyla kamufle edilmiş dört tuzak bulunuyor. Bu tuzaklardan üçü Sifi’nin en sevdiği bölge olan Patsu bölgesine yerleştirilirken, diğeri ise timsahın sıkça “takıldığı” Vagiones bölgesine yerleştirildi.

Yetkililer Sifi’yi yakalama operasyonu için son tarihi 15 Ağustos olarak belirledi. O zamana kadar timsah tuzağa düşmez ise Discovery Channel’in meşhur timsah avcısı Oliver Behra’nın yardımına başvurulacak.

Girit’teki Dereler Barajı Kalkınma ve İdare Kurumu Müdürü Vaggelis Mamagakis konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Behra ile sürekli iletişim halindeyiz ve 15 Ağustos’tan sonra Girit’e gelmek için sabırsızlanıyor. Sifi’yi yakalasak da yakalamasak da Behra gelecek. Çünkü barajda ikinci bir timsahın yaşadığını gördüğünü savunanlar var. Biz her ne kadar ikinci timsahı görmesek de bize gelen bilgiler bu yönde. O açıdan Behra’nın buraya gelmesi çok önemli. Bu konularda bir uzman olarak barajı bir denetlesin ve durumu değerlendirsin. Bölge halkının sakinleşmesi için bunu yapmak zorundayız. Sifi’ye gelince, Behra için bizim timsahı yakalamak kolay iş” ifadelerini kullandı.

Girit Adası’nda timsah Sifi turu!

Yerel yönetim temsilcileri timsahın özel korunan bir alanda kalmasının bölgenin turizm açısından kalkınmasına katkıda bulunacağını savunurken böyle bir gelişmeyle bölgeye turist akını yaşanacağını iddia ediyor. Son günlerde onlarca yerli ve yabancı turistin Sifi’yi görüp fotoğraf çekmek hedefiyle baraja gittiği biliniyor.

Bölgedeki turizm acentelerinin de günlük programlarına Dereler Barajı’na kısa bir ziyareti de eklediği belirtiliyor.

Diğer taraftan ise Sifi’nin bölgede kalmasının tehlikelere yol açabileceği ve vahşi hayvanın derhal yakalanarak bölgeden uzaklaştırılması gerektiğini savunanlar var. Baraja yakın mülkü olan vatandaşlar, timsahın hayatları, hayvanları ve hatta bölgeyi ziyaret edenler için tehlike arz ettiğini dile getiriyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bayram Turları, Girit, Girit Adası, Girit Adası Turları, girit timsah, girit timsah haberi, Girit turları, giritg, Kurban Bayramı, timsah sifi, timsah sifi turu, timsah sifi yunanistan, Yunanistan, Yunanistan Haberleri, yunanistan timsah,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları