Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Afife Balesi yeniden sahnede

24 Mayıs, 2013 | 10:40

Afife Balesi yeniden sahnede İlk Türk kadın tiyatro oyuncusu Afife Jale’nin hayatını konu alan “Afife” balesi yeniden sahnelenecek.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, koreografisi ve librettosu Beyhan Murphy’e, müzikleri Turgay Erdener’e ait olan Afife adlı modern bale eserini, yeniden izleyiciyle buluşturuyor.

Eser, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde 28, 30 ve 31 Mayıs’ta izlenebilecek.

Balede, ”Afife” rolünü Tülay Yalçınkaya ile Zuhal Balkan, Ebru Cansız, Deniz Zirek ve İlke Kodal canlandıracak.

Afife’nin hayatında önem teşkil eden dört erkek olan Ziya karakterini Erhan Güzel, Mehmet Ali karakterini Berk Sarıbay, Dr. Suat karakterini Egemen Kement ve Selahattin Pınar karakterini ise Arkın Zirek canlandıracak.

Afife Jale’nin hayatındaki altın, kırmızı, mor ve gümüş olarak tanımlanan dört ayrı dramatik dönemi, 25 kişilik bir ensemble, hareketli ve lirik danslar ile canlandıracak.

Kostüm tasarımları Bahar Korçan’a ait eserin dekor tasarımıysa Adnan Öngün imzasını taşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afife belesi, Afife Jale, Afife Jale balesi, Afife Jale hayatı, Afife Jale kimdir, Afife Jale tiyarto, Beyhan Murphy, Deniz Zirek, Ebru Cansız, İlk Türk kadın tiyatro oyuncusu, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, İstanbul Devlet Operası, Süreyya Opera Sahnesi, Tülay Yalçınkaya, Zuhal Balkan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları