Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Afganistan’da düşen uçakla ilgili sıcak gelişme

20 Mayıs, 2010 | 15:48

Afganistan’da pazartesi günü düşen Pamir Havayollarına ait uçağın parçaları bulundu.

Afganistan Havacılık Bakan vekili Muhammedullah Bataş, bir arama uçağının, Hindukuş dağları üzerinde uçarken, içindeki 44 kişiyle düşen uçağın kuyruğunu havadan tespit ettiğini açıkladı.

Muhammedullah Bataş, Kabil’in kuzeyine 38 kilometre uzaklıktaki dağlarda bulunan kuyruğun, mavi renkli Pamir Havayolları logosunu taşıdığını da söyledi.

Havacılık müfettişi Gulam Maruf da, uçağın kuyruğunun fotoğraflarının çekildiğini belirtti.
Afganistan Ulaştırma Bakanlığı sözcüsü ”Ekiplerimiz, üzerinde ‘Pamir Airways’ logosu bulunan ve uçağın kuyruğuna ait olduğunu düşündüğümüz parçanın fotoğraflarını gönderdiler.’ derken, arama çalışmalarının sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Hava trafik kontrolörleri, Kunduz’dan havalanan ve Kabil’e giden Antonov-24 tipi uçağın izini, başkent Kabil’e 85 kilometre uzaklıkta kaybetmişti.

Daha sonra 38 yolcu ve 5 kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın Kabil’e yaklaşık 100 kilometre mesafede düştüğü açıklanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afganistan Başkenti Kabil, Afganistan Yolcu, Afganistan Yolcu Uçağı, Gulam Maruf, Muhammedullah Bataş, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Yolcu uçağı, Yolcu uçağı düştü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları