Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Adıyaman bu sene 100 bin turist bekliyor

04 Haziran, 2009 | 15:34

Adıyaman Adıyaman Turizm ve Kültür Müdürü Mustafa Ekinci, bu yıl Adıyaman’a 100 bin yerli ve yabancı turist beklediklerini belirterek, “Turizm cenneti şehrimizi her yönden tanıtmak için büyük bir seferberlik başlattık.” dedi.

Ekinci, Adıyaman’ın turizm açısından çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtirken şöyle konuştu;”Adıyaman gerek tarihi eserler, gerekse inanç turizmi bakımından oldukça önemli bir yer. Dünyanın 8. Harikası Nemrut, Perre Antik kenti yıllarca birçok kavme ev sahipliği yapmış bir şehir. Bunun yanında Türkiye’de yeri bilinen 2 sahabeden biri olan Saffan Muattal hazretlerinin türbesi bulunmaktadır. Bu da inanç turizmi bakımından önemli bir değer.”

Ekinci tatile çıkmak isteyenlerin Adıyaman gibi turizm açısından önemli bir şehri değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca turistik yerlerimizi değerlendirerek krizin üstesinden gelinebileceğinin altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adıyaman, Adıyaman Otelleri, Adıyaman Turizmi, Adıyaman Turlar, Mustafa Ekinci, Turizm bölgeleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları