Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Adatepe Meditasyon ve Yoga Merkezi Olma Yolunda

27 Aralık, 2016 | 10:42

Kültürel turizmin en önemli bölgelerinden biri olan Çanakkale’deki Adatepe köyü, son dönemde meditasyon ve yoga merkezi olma yolunda ilerliyor. Kültürel turizmin en önemli bölgelerinden biri olan Çanakkale’deki Adatepe köyü, son dönemde meditasyon ve yoga merkezi olma yolunda ilerliyor.

Bölgede bulunan turizmci-işletmeci Muzaffer Bayraktar yaptığı açıklamada, “Doğamız ve çevresel değerlerimiz korunduğu için tercih sebebi oluyoruz. Adatepe köyü bu tip etkinlikler için inanılmaz bir inziva noktası. Çünkü Adatepe’de her şey korunmuş ve inanılmaz bir sessizlik var. Bir tarafta tarih bir tarafta kültür son derece tercih edilen bir bölge konumundayız” dedi.

Kırsal turizmin en önemli noktalarından birisi olan Kazdağları’nda Adatepe Köyü’ndeki bir oteli işleten emekli eczacı Muzaffer Bayraktar, yaklaşık 40 yıldan bu yana turizm ile uğraştığını belirterek, bölgelerindeki turizmi değerlendirdi:

Adatepe köyü yoga ve meditasyon için inanılmaz bir inziva noktası!

“Turizm ülkemizin en önemli dinamolarından bir tanesi. Bunu da herkes dikkate almak zorunda. Bunu dikkate almayan siyaset bunun bedelini acı bir şekilde ödeyebilir” diyen Bayraktar, “Son dört yıldır genelde yoga ve meditasyon ağırlıklı etkinliklerimiz var. Otelimizde iki tane uzak doğuda görebileceğiniz meditasyon salonlarımız var. Bu salonlarımızda yılın dört ay gibi bir bölümünde bu işin duayen hocaları gelip etkinliklerini yapıyorlar. Çünkü Adatepe köyü bu tip etkinlikler için inanılmaz bir inziva noktası. Adatepe’de her şey korunmuş ve inanılmaz bir sessizlik var. Bir tarafta tarih bir tarafta kültür son derece tercih edilen bir bölge konumundayız” şeklinde konuştu.

Kuzey Ege’nin önemli bir turizm destinasyonu haline geldi!

Meditasyon ve yoga dışında, bölgelerinde Trekkingler konusunda da çok güzel yürüyüş yolları olduğuna dikkat çeken Muzaffer Bayraktar, “Örneğin Gürle şelalemiz var. Kazdağı’nda bu yeri kimse bilmiyor. Buraya yaklaşık sekiz saatlik bir yürüyüş yolu ile ulaşılıyor. Antik dönemde Paris ile Helen’in kaçıp aşk yaşadığı yer olarak biliniyor. 35 metreden düşen suları ile Kazdağı’nın en önemli şelalelerinden bir tanesi . Bölgemiz Kuzey Ege’nin önemli bir turizm destinasyonu haline geldi” ifadelerini kullandı.

Halil Öncü-Çanakkale

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
meditasyon, yoga,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları