Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Adana’da Misis Antik Kenti Kazı Çalışmaları Başladı

20 Ekim, 2017 | 11:48

Adana Misis Antik Kenti

Adana’da Misis Antik Kenti, yürütülen kazı çalışmalarıyla gün yüzüne çıkarılıyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Roma Antik Akdeniz Araştırmaları Enstitüsü ve Ulusal Araştırma Merkezinden kazı ekibi başkanı Prof. Dr. Anna Lucia D’agata ve Pisa Üniversitesinden Prof. Dr. Giovanni Salmeri ile arkeolojik kazı çalışmalarının sürdüğü Misis Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Çelikcan, daha sonra restorasyonu süren Osmanlı Dönemi yapısı Lokman Hekim Camisi, kervansaray ve değirmenlerdeki çalışmaları denetledi.

Çelikcan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 21-22 Ekim’de “Ölümsüzlük Şehri Misis Festivali” düzenleyeceklerini hatırlattı.

Bu festivalin ilk olacağını ifade eden Çelikcan, Misis, Adana ve ülkenin tanıtımı açısından önemli bir etkinlik gerçekleştireceklerini söyledi.

Festival kapsamında Osmanlı saray esvapları defilesi, “Antik Misis” konulu arkeoloji, edebiyat ve tarih söyleşisi gerçekleştirileceğini anlatan Çelikcan, halk aşıklarının yanı sıra farklı dinlerin temsilcilerinin yer aldığı Medeniyetler Korosu’nun da konser vereceğini dile getirdi.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana, Arkeoloji, Misis antik kenti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları