Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Adana su sporları merkezi olacak

25 Nisan, 2009 | 14:13

Adana Su Sporları Merkezi Oluyor Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, Seyhan Baraj Gölü’ne kurulması planlanan uluslararası standartlardaki kürek ve kano yarış parkurunun faaliyete geçmesiyle, Adana’nın dünyadaki su sporlarının merkezi konumuna gelebileceği söyledi!

Mengütay, yaptığı açıklamada, Adana’daki Seyhan Baraj Gölü’nün su sporlarının yapılmasına en elverişli alanların başında gelmesi dolasıyla, federasyon olarak çeşitli müsabakaları ve milli takım kamplarını burada düzenlediklerini ifade etti.

Mengütay, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün göle uluslararası standartlarda kürek ve kano parkuru kurma projesinin bulunduğunu anımsatarak, ”Adana tüm bu olumlu gelişmeleri ile su sporları için merkez şehir konumda olması gerekir. Bu göl sadece kano ile ilgili değil, diğer su sporlarının değişik kategorilerinde kürek, yelken gibi su sporları için gerek iklim olarak gerekse de su şartları açısından imkan veriyor. Bu bizim için çok önemli” dedi.

 

Barcelona & Manchester
Barcelona & Manchester United canlı izleyin.
Maç Bileti
Spor Organizasyonları
Tüm dünyaya spor organizasyonları.
Maç Biletleri
UEFA 2009 Maçları
UEFA Heyecanını yerinde ve canlı yaşayın…
UEFA Maçları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana Su Sporları, Kano Yarışları, Kürek Yarışları, Sami Mengütay, Seyhan Baraj Gölü, Spor Haberleri, Spor İl Müdürlüğü, Spor Kampları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları