Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Adana’da karnaval coşkusu başladı

13 Nisan, 2013 | 13:39

Adana’da karnaval coşkusu başladı Adana’da binlerce kişiyi buluşturan Portakal Çiçeği Karnavalı başladı.

Sinema, tiyatro ve ses sanatçıları ile medya mensupları başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerinden gelenler etkinliklere katılıyor.

Adana Valiliği himayesinde ve Seyhan Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen karnaval çeşitli etkinlikler ile bir hafta boyunca devam edecek.

Çetinel Otelde karnavalla ilgili bir toplantı yapıldı.

Basın mensuplarının yanı sıra Türkiye’nin değişik şehirlerinden gelen misafirlerin katıldığı programda konuşan gazeteci Ayşe Arman, çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Adana’ya gelmek böyle bir şey. Daha uçaktan inmeden sizi heyecanlandırıyor. Geçtiğimiz yıl karnavalı ilk duyduğumda çok sevinmiştim. Destek verenlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah karnaval büyüyerek devam edecek. Kendi memleketimde böyle bir programa katıldığım için mutluyum.” dedi.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da, Adana’nın diğer sanatsal ve kültürel aktivitelerin yanında şimdi de Portakal Çiçeği Karnavalı ile adından söz ettireceğine inandığını belirterek, “Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’nın sahip olduğu değerleri, ilimizin yansıttığı renkleri tüm dünyaya tanıtmak açısından hayli yararlı olacak çok önemli bir çalışmadır.”

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, karnavalın Adana’nın tarihi ve doğal güzelliklerini taçlandıran bir güzellik olacağını söyledi. Bugün şehrin geçmişten geleceğe uzanan doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerine yeni bir katkının yapıldığı dönem olarak tarihe geçeceğini ifade eden Öztürk, karnavalın sonraki yıllarda geleneksel hale getirilerek bu şehre özgü portakal çiçeği kokusunun sokaklarından tüm dünyaya yayılmaya başlayacağını aktardı.

Karnavalın fikir öncüsü Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt ise karnavalın bir sevgi hareketi olduğunu yineleyerek “Çok kısa bir sürede bu kadar çok kişiye duyurmayı başardığımız Portakal Çiçeği mucizesini görmeye gelenlerin, sokakları portakal çiçeği kokan Adana’nın keyfini yaşayacaklarını ümit ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana, Adana portakal çiceği karnavalı, Adana Valiliği, Adana Valisi, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Ali Haydar Bozkurt, Ayşe Arman, gazeteci Ayşe Arman, Hüseyin Avni Coş, Portakal Çiçeği Karnavalı, Toyota Türkiye CEO,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları