Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Adana’da karnaval coşkusu başladı

13 Nisan, 2013 | 13:39

Adana’da karnaval coşkusu başladı Adana’da binlerce kişiyi buluşturan Portakal Çiçeği Karnavalı başladı.

Sinema, tiyatro ve ses sanatçıları ile medya mensupları başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerinden gelenler etkinliklere katılıyor.

Adana Valiliği himayesinde ve Seyhan Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen karnaval çeşitli etkinlikler ile bir hafta boyunca devam edecek.

Çetinel Otelde karnavalla ilgili bir toplantı yapıldı.

Basın mensuplarının yanı sıra Türkiye’nin değişik şehirlerinden gelen misafirlerin katıldığı programda konuşan gazeteci Ayşe Arman, çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Adana’ya gelmek böyle bir şey. Daha uçaktan inmeden sizi heyecanlandırıyor. Geçtiğimiz yıl karnavalı ilk duyduğumda çok sevinmiştim. Destek verenlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah karnaval büyüyerek devam edecek. Kendi memleketimde böyle bir programa katıldığım için mutluyum.” dedi.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da, Adana’nın diğer sanatsal ve kültürel aktivitelerin yanında şimdi de Portakal Çiçeği Karnavalı ile adından söz ettireceğine inandığını belirterek, “Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’nın sahip olduğu değerleri, ilimizin yansıttığı renkleri tüm dünyaya tanıtmak açısından hayli yararlı olacak çok önemli bir çalışmadır.”

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, karnavalın Adana’nın tarihi ve doğal güzelliklerini taçlandıran bir güzellik olacağını söyledi. Bugün şehrin geçmişten geleceğe uzanan doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerine yeni bir katkının yapıldığı dönem olarak tarihe geçeceğini ifade eden Öztürk, karnavalın sonraki yıllarda geleneksel hale getirilerek bu şehre özgü portakal çiçeği kokusunun sokaklarından tüm dünyaya yayılmaya başlayacağını aktardı.

Karnavalın fikir öncüsü Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt ise karnavalın bir sevgi hareketi olduğunu yineleyerek “Çok kısa bir sürede bu kadar çok kişiye duyurmayı başardığımız Portakal Çiçeği mucizesini görmeye gelenlerin, sokakları portakal çiçeği kokan Adana’nın keyfini yaşayacaklarını ümit ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana, Adana portakal çiceği karnavalı, Adana Valiliği, Adana Valisi, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Ali Haydar Bozkurt, Ayşe Arman, gazeteci Ayşe Arman, Hüseyin Avni Coş, Portakal Çiçeği Karnavalı, Toyota Türkiye CEO,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları